SAMSUN

Çevre Haftası: Minikler geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı kıyafetleri sergiledi

 
 230
Çevre Haftası: Minikler geridönüşüm malzemelerinden yaptığı kıyafetleri sergiledi - Samsun’da Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden farklı kıyafetler yaptı. Defile ile insanlara yaptıkları kıyafetleri sergileyen minikler ilgiyle izlendi.
İhlas Haber Ajansı

 |  - Samsun’da Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri geri dönüşüm malzemelerinden farklı kıyafetler yaptı. Defile ile insanlara yaptıkları kıyafetleri sergileyen minikler ilgiyle izlendi.

Samsun Valiliği koordinatörlüğünde, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda Çevre Haftası etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Samsun’daki kurumlar stant açarak geri dönüşüm malzemelerinde yaptıkları eserleri sergiledi. Geri dönüşüm malzemelerinde yapılan tablolar, el sanatları, geri dönüşüm sayesinde yetiştirilen çiçekler, oyuncaklar ve birçok eser görücüye çıktı. Ayrıca belediyelerin ve diğer kurumların yaptıkları farklı etkinlikler ile öğrencilere geri dönüşümün önemi anlatıldı. Etkinlikte Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin yaptığı mehteran gösterisi büyük alkış aldı.

Miniklerin geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı kıyafetler defileye çıktı
Anaokulu öğrencileri, geri dönüşümünün önemine dikkat çekmek için geri dönüşüm malzemelerden kıyafetler yaptı. Etkinlikte kıyafetleri sergileyen minikler ilgiyle izlendi.
Halide Adıp Adıvar Anaokulunda öğretmen olan Sevilay Özata, “Çevre Haftası çerçevesinde geri dönüş malzemelerinden defile hazırladık. Öncelikle velilerimizle görüşerek neler yapabileceğimiz hakkında sohbet ettik. Ardından 2 haftalık bir süreçte kostümlerimizi hazırladık. Genel anlamda çöpe attığımız çoğu şeyin geri dönüştürülerek bir kostüme, oyuncağa dönülebileceğini görmüş olduk” dedi.
Minikler ise aileleriyle birlikte kostümleri hazırlandıklarını, çöplerin yerlere değil, çöp kutularına atılması gerektiğini söylediler.
Etkinliğe ayrıca Samsun Vali Yardımcısı Vekili Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar ve vatandaşlar katıldı.
  • BafraHaber Yorum
  • Çevre Haftası: Minikler geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı kıyafetleri sergiledi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0