BAFRA

Büyükşehir Belediyesinden Bafra’ya Bir Çalım Daha

 
 4176
Büyükşehir Belediyesinden Bafra’ya Bir Çalım Daha - Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri ve Bafra Kolay Sahilyolu ve Çevre düzenlemesi projelerinin Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilmesine İYİ Parti Bafra ilçe Başkanı Aydoğan Yılmaz’dan tepki geldi. 
Bafra Haber

Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri ve Bafra Kolay Sahilyolu ve Çevre düzenlemesi projelerinin Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilmesine İYİ Parti Bafra ilçe Başkanı Aydoğan Yılmaz’dan tepki geldi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin döneminde kabul edilen ve ihaleye çıkan daha sonra iptal olan, Mustafa Demir döneminde ise Eylül 2020’de Büyükşehir Belediye Meclisince kabul edilen OKA Destekli proje bir kez daha iptal oldu. Büyük Şehir Belediyesi Proje Geliştirme Başkanlığı projeyi feshetti. 

Projelerin İptalini Bafra Turizmine ve ekonomisine köstek olarak değerlendiren İYİ Parti Bafra ilçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, “Bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bafra Havacılık Sporları tarafından hazırlanan ve her yaz belirli günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Dünyadan Festival için gelen insanların Bafra Turizmine büyük katkı sağladığı Festivalin, Fiziki altyapısıyla ilgili, Yerel Seçimlerden önce Bütçesi Büyükşehir Belediyesinde onaylanan projenin OKA’ya Müracaatı şimdiki Büyükşehir Belediyesi tarafından fesih edildi.” dedi.

Başkan Aydoğan Yılmaz, “Sayın Mustafa Demir Turizm ve altyapıyla ilgili bütün projeleri diğer ilçelere yaparken şimdi de Bafra için onaylanan projeleri iptal ettiriyor. Bafralılar Sizin Bafra’ya gösterdiğiniz üvey evlat muamelesini affetmeyecektir. Genel iktidar tarafından Türkiye’nin Ekonomisine, Tarımına, İhracatına, çözüm üretemeyen iktidar Yerel siyasette de Bafra’nın Turizmiyle ekonomisine katkı sağlayacak projelere de köstek oluyor. Büyükşehirin Bafra’ya Hizmet Yapacağı Yok.

Genel Siyasette Başka Hükümetlerin Projelerini devam ettirmeyen Ak Parti Hükümeti, Yerelde, kendisinden önceki Başkanlar tarafından hazırlanan projeleri de iptal ettiriyor. Buradan Bafra Belediye Başkanına sesleniyorum; Büyükşehir Belediye Başkanının bu zihniyetine karşı Bafra’nın Turizmine ve Ekonomisine katkı sağlayacak bu Festivali büyütelim ve Fiziki altyapısını Siz oluşturun, Bizlerde gerekli desteği verelim.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından Meclis’e sunulan ve Eylül 2020’de kabul edilen Bafra Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri ve Bafra Kolay Sahilyolu ve Çevre Düzenlemesi Projeleri ,Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına 2018 yılı Turzim Geliştirmesine Yönelik küçük ölçekli altyapı yatırımlarına Mali Destek programında sunulan ve OKA tarafından kabul edilen Bafra Kapıkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri projesinin 1 milyon 324 bin liralık tutarının 583 binliralık kısmı Büyükşehir  Belediyesi tarafından karşılanacaktı ve yine Bafra Kolay sahilyolu ve Çevre Düzenlemesi projesinin 557 bin 755 liralık bütçesinin 139 bin 439 liralık kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktı. 

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Büyükşehir Belediyesinden Bafra’ya Bir Çalım Daha içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 22
User defaultYorumcu-140896
10 Mart 2021
08:51
 • Yorumcu-140896
 • 10 Mart 2021
 • 08:51

Aynen,çünkü kasada para yok.

User defaultYorumcu-114271
10 Mart 2021
01:26
 • Yorumcu-114271
 • 10 Mart 2021
 • 01:26

Mustafa demir 3 dönem 15 yıl milletvekilliği 2. 5 yıl bakanlık yaptı. bafraya tek çivi dahi çakmadı. twk hizmeti olmadı. şimdide olmaz. zamanında bafrada çok kooperatif vardı. o kooperatiflerin başkan ve yöneticileri desin ki bak başkan o günleri yad etmeye başlarız. bafraya o zaman hizmet yağar. hadi kooperatifci büyüklerimiz bafra için ayağa kalkın. bu site bir çağrı yapsjn bu kooperatiflere bu işi sadece bafea haber ve ali ihsan ağbi gündeme getirebilir

User defaultYorumcu-113960
09 Mart 2021
16:59
 • Yorumcu-113960
 • 09 Mart 2021
 • 16:59

Çok iyi niyetlisin başkanım. ne çalımı, çoktan golleri yedik uzatmaları oynuyoruz.

Daha Fazla Yorum