BAFRA

Birlik Başkanına Mezbaha Çalışanını Darptan Ceza!

 
 5133
Birlik Başkanına Mezbaha Çalışanını Darptan Ceza! - Bafra Ticaret Borsası Mezbahası çalışanını darp eden Samsun Et Üreticileri Birliği Başkanı ve 2 arkadaşına basit yaralamadan hapis cezası verildi. Hapis cezası Adli Para cezasına çevrildi. 
Bafra Haber

Bafra Ticaret Borsası Mezbahası çalışanını darp eden Samsun Et Üreticileri Birliği Başkanı ve 2 arkadaşına basit yaralamadan hapis cezası verildi. Hapis cezası Adli Para cezasına çevrildi. 

Samsun Et Üreticileri Birliği Başkanı Erdal Doğan ve kardeşi E. Doğan ile B. Yüksel’in Bafra Ticaret Borsası Mezbahası çalışanı Salih Ö.’yü darp davası sonuçlandı. Bafra Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada Erdal ve E. Doğan’a basit yaralama suçundan 150 gün hapis cezası verildi. Ceza 3 bin lira para cezasına çevrildi. Diğer sanık B. Yüksel’e basit yaralama suçundan 150 gün hapis cezası verildi. Ceza önce 3 bin lira adli para cezasına çevrildi ardından hükmün açıklanmasını geri bırakma kararı verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

25 Eylül 2018 tarihinde, Bafra Ticaret Borsası mezbahasında gerçekleşen olayda, Erdal Doğan ve arkadaşları, mezbahaya giderek kesime verilen bir hayvanın atıklarını istedi. Çalışanlar da atıkların kendilerine verilmeyeceğini söyledi. Erdal Doğan kesimdeki hayvanın atıklarını yerde kirli olduğunu düşündüğü bir ortamda görünce sinirlenerek tepki gösterdi. Mezbaha çalışanı Salih Özyavuz kendilerini düzgün konuşmaları hususunda uyardı. İçerideki tartışma çalışanların araya girmesi ile sona erdi. Tartışma dışarıda bekçi kulübesinin yanında devam etti. Olayda Salih Ö. darp edildi. Hastaneden darp raporu alan Salih Ö. şahıslardan şikayetçi oldu. 

Olayın yaşandığı günlerde, Et Üreticileri Birliği ile Bafra Ticaret Borsası Mezbahası arasında kesime getirilen hayvanların atıklarının kime ait olduğu hususunda bir anlaşmazlık yaşanmaktaydı.

Bafranın haberi, bafra