BAFRA

’Beyaz Baston Haftası’nda farkındalık oluşturdular

 
 1424
’Beyaz Baston Haftası’nda farkındalık oluşturdular - Samsun’un Bafra ilçesinde “7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası” çerçevesinde, görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.
IHA

Samsun’un Bafra ilçesinde “7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası” çerçevesinde, görme engelli vatandaşların yaşamına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi.

Bafra Belediyesi ve Görme Engelliler Derneği üyelerince Alpaslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve daire amirleri ellerine aldıkları bastonlarla kaldırımda bulunan sarı çizgilerde yürümeye çalıştılar.

“Farkındalık oluşturmaya çalıştık”
Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Görme engelli arkadaşlarımızın neler hissettiğini bizde hissetmek, onlar gibi yaşamak için onların yaptığı gibi çizgide yürüyerek farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bizler her zaman onlara destek vermeye gayret edeceğiz.
Bafra Görme Engelliler Dernek Başkanı Mustafa Kaplan, “7-14 Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası olması münasebetiyle ilçe protokolümüzle ve belediyemizle birlikte böyle bir organizasyon yaptık. Amacımız görme engellilerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek. Sarı çizgilerin görme engellilerin hayatında ki önemini vurgulamak amaçlı bu etkinliği gerçekleştirdik. Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için yapmış olduğumuz çalışmalarla daha güzel yarınlar için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • ’Beyaz Baston Haftası’nda farkındalık oluşturdular içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-136585
08 Ocak 2020
12:25
  • Yorumcu-136585
  • 08 Ocak 2020
  • 12:25

Sarı cızgıyı once o kaldırımları pılanlayanlara anlatın bır cok yerde ortasında dırek var

User defaultYorumcu-132304
08 Ocak 2020
08:56
  • Yorumcu-132304
  • 08 Ocak 2020
  • 08:56

Farkındalığın bir değeri yok. asıl değer boş boş gezen yandaş zabıtaların kaldırımlardaki sarı çizginin üzerine mal koyan teşir koyan, sandalye koyan esnafı hizaya getirmeleri olacaktır. beşyol hep öyle... alın size para kapısı.. önce uyarın tutanak tutun, daha sonra her koymalarında ceza kesin.