SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Başkan Zihni Şahin’den "Tarım A.Ş." müjdesi

 
 781
Başkan Zihni Şahin’den "Tarım A.Ş." müjdesi
 - SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’un Türkiye’nin en önemli tarım ovalarına sahip olduğunu belirterek, Tarım A.Ş.’nin kurulma çalışmalarına başlandığını ifade etti.
IHA

SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun’un Türkiye’nin en önemli tarım ovalarına sahip olduğunu belirterek, Tarım A.Ş.’nin kurulma çalışmalarına başlandığını ifade etti.

Türkiye’nin en önemli ovalarına sahip olan, tarımın merkezi konumunda olan Samsun için önemli bir müjde geldi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada, “Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarım A.Ş. ile yerli ve milli tohum üretimine, genç nüfusun şehirlere göçü sonucu yetişmiş tarım elemanı ihtiyacını karşılamaya katkı yapmak istiyoruz. Ayrıca Büyükşehir belediyesi olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi– tarım müdürlükleri ve ilgili kurumlar ile işbirliği içinde olacağız. Çiftçilerimize, topraklarına uygun mahsulü yetiştirmeleri, daha çok verim alabilmeleri ve bunun yanında başta Samsun olmak üzere ülke ihtiyacına yönelik mahsullerin üretilmesi için planlama çalışmalarına da destek vereceğiz” dedi.
Samsun’un çok verimli ovalara sahip olduğunun altını çizen Başkan Zihni Şahin, “Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü Ovalarımız var. Samsunumuz ovalar şehridir. Samsunumuzun yüzde 18’i ovadır. Bu çok önemli bir potansiyeldir. Türkiye için Samsun olarak tarım merkeziyiz. Bu potansiyelimizi hem daha yüksek kullanmak hem de bekleyen tehlikeleri bertaraf etmek zorundayız. Küresel ısınma büyük bir tehdittir. Buna önlemler almalıyız. Türkiye genelinde tarım toprağı kaybetme oranı yüzde 10 durumundadır. Samsun’da ise bu oran yüzde 18’e yaklaşmıştır. Tarım A.Ş. bu anlamda da çalışmalar ve büyük katkılar yapacaktır. Tarım A.Ş ile hayvancılık da desteklenecektir. Bugün Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bulunan kırsal kalkınma daire başkanlığımız tarım ve hayvancılık konularında çok önemli destekler ve hizmetler vermektedir. Tarım A.Ş ile bilimsel çalışmalardan, mahsul stratejisine, tohumdan pazarlamaya kadar bir çalışma içinde olacağız. Üreticilerimizin kazançlarını ikiye çıkartmak, tarım ihracatını artırmak istiyoruz” diye konuştu.

Tarım A.Ş. kuruluş çalışmaları başladı
Tarım A.Ş.’yi kurma çalışmalarının başladığını ifade eden Şahin, şunları söyledi:
“Tarım A.Ş kuruluş çalışmalarına başlamış olup, ilk meclis toplantısında hem üretim yapan, hem alım-satım ve stok faaliyetleri yürütüp aynı zamanda tarımsal işçi istihdam edebilecek kapsamda bir şirket yapısı kurulacaktır. Samsunumuz için hem sanayide hem de tarım alanında daha çok yatırım daha çok üretim ve daha çok istihdam için önemli atılımlar yapacağız. Bacasız sanayi olan Turizm ise Samsunumuz için başka bir hedefimizdir. Samsunumuz 2023 de bir başka güzel olacaktır.”
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Zihni Şahin’den "Tarım A.Ş." müjdesi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 3
User defaultYorumcu-105754
11 Eylül 2018
23:57
 • Yorumcu-105754
 • 11 Eylül 2018
 • 23:57

Seçim geldi a.ş ler kurulmaya başladı.. anlaşılan bafra ve çarşamba ovası nı yeni keşfettiler.. 15 yıldır iktdar olan siyasi oluşum bafra ve çarşamba ovalarını yeniden keşfediyor..

Cevap
 • Yorumcu-102989
 • 12 Eylül 2018
 • 13:20

Zihni şahin daha yeni büyükşehir belediye başkanı oldu bafra da zaten kendi imkanları dahilinde sera osb medikal osb gibi üretime destek projeleri gerçeklşitridi şimdi bir adım daha öteye taşıyor.

User defaultYorumcu-105027
12 Eylül 2018
06:45
 • Yorumcu-105027
 • 12 Eylül 2018
 • 06:45

Tarımı bitirip gencler buyuk sehır lere goce mecbur bıraktıktan sonramı aklınız basınıza geldi

User defaultYorumcu-100976
11 Eylül 2018
18:30
 • Yorumcu-100976
 • 11 Eylül 2018
 • 18:30

Bunca yıl olmaması büyük bır eksıklıktı. bafra , çarşamba bır tarım şehrıdır. bu şehırlere büyük katkı saglayacakdır.