BAFRA

Başkan Yılmaz Bafra'ya verdiği müjdeleri tekrarladı

 
 1673
Başkan Yılmaz Bafra'yaverdiği müjdeleri tekrarladı - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da şehrin ileri gelenleri ile yaptığı toplantıda ilçeye yapılacak yeni düzenlemeler hakkında müjdeler verdi.
IHA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra’da şehrin ileri gelenleri ile yaptığı toplantıda ilçeye yapılacak yeni düzenlemeler hakkında müjdeler verdi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her ay geleneksel olarak şehrin ileri gelenleri ile yaptığı toplantıyı bu ay Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in daveti üzerine Bafra’da yaptı. Kısa bir açılış konuşması yapan Şahin, Bafra’nın daha da gelişmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Bafra’nın Samsun ekonomisine olan katkısını daha da arttırmaya çalıştıklarının altını çizen Yılmaz, “Bafra, yıllardır Samsun ekonomisine çok büyük katkılar verdi. Bafra, tütünle, sebzecilikle ve deltasıyla Samsun ekonomisine büyük katkılar verdi. Biz şimdi geçmişte Bafra’nın üstlendiği misyonu, bugüne taşıyan süreci ve yarına olan ilişkisini sağlıklı bir kronolojiyle kurmadığımız takdirde Bafra’nın gelişimini tam anlamıyla tamamlayamayız. Bafra, sanayide, turizmde ve tarımda iddialı bir konumda. Kuş Cenneti vasıtasıyla doğa turizminde de çok öne çıkmıştır. Bu yönleri bizim destekleyerek geleceğe doğru taşımamız gerekiyor” dedi.

“Otogar şehrin dışına taşınacak”
Bafra’ya yapılacak yeni düzenlemeler hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz, “Önümüzdeki günlerde kimseyi incitmeden, oradaki esnafları durumunu sıkıntıya sokmadan otogarı taşıyacağız. Tıpkı Samsun’da olduğu gibi Bafra’da da otogar şehrin çok içinde kalıyor. Otogarı şehrin içerisinden çıkarıp, şehrin dışına taşıyacağız. Eski otogarın olduğu yeri de şehrin nefes aldığı yeşil alan haline getireceğiz. Bafra’nın iyi bir sebze-meyve hali talebi de var. Sebzeciliğin bu önemli olduğu bir ilçede ovanın uygun bir yerinde hal yapmamız gerekiyor. Halin de projesi için gayret içerisindeyiz. Otogarın ise projesi bitti, ihale aşamasına gelindi. Çok amaçlı salon ihtiyacı da var. Kızılırmak kenarında çok amaçlı salon olarak görev yapacak kültür salonu yapacağız” diye konuştu.
Başkan Yılmaz ve beraberindeki heyet, toplantının ardından Bafra OSB ve Kuş Cenneti’ni gezdi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Yılmaz Bafra'ya verdiği müjdeleri tekrarladı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 6
Yorumcu-97118
14 Mart 2018
12:17
 • Yorumcu-97118
 • 14 Mart 2018
 • 12:17

Bafra otogarının taşınmasını tamamen mantıksız buluyorum bizim hiç bir memnuniyetsizliğimiz yok iken bu proje tamamen gereksiz masraf ve külfettir

Yorumcu-94494
13 Mart 2018
21:51
 • Yorumcu-94494
 • 13 Mart 2018
 • 21:51

Trafik yoğunluğu, ulaşım imkanları ve mevcut yolcu potansiyeli açısından yeterli bır otogar. çok merak ediyorum nereye taşınacağını. şu anki yerinden daha iyi neresi olabilir.

Yorumcu-94494
13 Mart 2018
21:36
 • Yorumcu-94494
 • 13 Mart 2018
 • 21:36

Otogarı şehrin dışına taşımak tamamen ezber bir düşüncedir. ulaşım açısından mevcut yer çok uygun. çünkü hem anayol üzerinde hemde şehir merkezine yaķın. taşınırsa trafik artar. vatandaşın ulaşımı zorlaşır, maliyet artar. bır çok insan şu anda otogara yürüyerek gidiyor.

Daha Fazla Yorum