BAFRA BELEDİYESİ

Başkan Şahin ve Milletvekili Orhan Kırcalı'dan Gazeteciler Günü kutlaması

 
 1965
Başkan Şahin ve MilletvekiliOrhan Kırcalı'dan Gazeteciler Günü kutlaması - Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Bafra Haber

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Haber verme, denetim, eleştiri, eğitim, eğlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri olan basının demokrasilerde çok büyük önemi vardır. Devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, ’Basın milletin müşterek sesidir.’ Basın bir şehrin markasıdır. Hepimiz için çok önemlidir. Fedakârca ve zor şartlarda görev yapan gazetecilerimizin içinde bulunduğu tüm problemlerinin çözülmesini canı gönülden diliyorum. 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminde de bir kez daha gördüğümüz gibi basınımız Demokrasinin kalesidir. Basınımızın yaptığı görevi her zaman takdir ettim. Basınımızın seviyeli eleştirilerinden yaptıkları haberlerden ve makalelerden her zaman faydalanıyorum. Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm gazetecilerimizin ve basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ülkemizde ve ilçemizde hayatını kaybeden ve görev başında şehit olan tüm gazetecilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.


Milletvekili Kırcalı yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvencelerin sağlandığı 212 sayılı kanun" düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlandığı gün olan 10 Ocak ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu önemli bir gündür. Ülkemizin ve cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Atatürk basınımızın önemini ifade ederek “ Basın Milletin müşterek sesidir” demiştir. Bu söz söyleyebileceğimiz her şeyi kapsamaktadır. Basın tüm dünyada çok önemli görevler yapmaktadır. Basınımız her alanda Fedakârcave zor şartlarda kamu görevi yapmakta ve halkımızı bilgilendirmektedir. Demokrasimizin ve barışın savunucusudur. Ülkemizde ve dünyada sevgi ikliminin oluşması ve yaygınlaşması için çaba göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basınımızın 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyor, hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu vesileyle hayatlarını kaybeden ve görevlerini yaparken şehit olan tüm basın mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyorum. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Başkan Şahin ve Milletvekili Orhan Kırcalı'dan Gazeteciler Günü kutlaması içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
Yorumcu-95115
10 Ocak 2018
11:44
  • Yorumcu-95115
  • 10 Ocak 2018
  • 11:44

Başkanı her.konudaki duyarliligimdam dolayi tebrik ederim. tekrar soruyorum başkanim bekcilerin sinav sonuclari neden.aciklanmiyor?