BAFRA BELEDİYESİ

Başkan Şahin Hayvanseverlerle Bir Araya Geldi

 
 1023
Başkan Şahin Hayvanseverlerle Bir Araya Geldi - Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Sokak hayvanları için bir araya geldi. Toplantıda ortak yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında istişarede bulunuldu.
Bafra Haber

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Bafra Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Sokak hayvanları için bir araya geldi. Toplantıda ortak yürütülmesi planlanan çalışmalar hakkında istişarede bulunuldu.

Daha önce de hayvanseverler, belediye Başkanı ve yetkililer ile birçok kez konu hakkında bir araya gelmişler ve görülen eksiklikler hakkında çalışmalar yürütmüşlerdi. Bafra Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sokak hayvanları için birçok çalışma başlatmıştı. Bafra Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i ziyaret ederek kendisi ve belediye yetkililerine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Toplantıda bilgi alışverişinde bulunuldu. Bafra Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Uğurcan Köse, toplantı sonrası açıklama yaparak şunları söyledi:

“Belediye Başkanı Zihni Şahin başta olmak üzere Bafra Belediyesi’nde bizlere sokak hayvanları için maddi manevi desteklerini esirgemeyen Başkan Yardımcısı Fikret Vatansever ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Yaman’a teşekkür ediyoruz. Bafra’da Sokak hayvanları için eksik olan ve gerekli gördüğümüz bazı şeyleri olağan hale gelen toplantılarımızda dile getirdik.

Bu konuda neler yapabiliriz onu konuştuk. Bafra Belediyesi ile birlikte hareket ederek başlangıç olarak Cumhuriyet Meydanı ve Alparslan Türkeş Parkı’na otomatik mama makinesi koyuldu ve okul gibi birçok noktada dikkatleri çekip farkındalık yaratmak için Bafra Belediyesi tarafından hazırlanan afişlerimiz basıldı. Önümüzdeki aylarda Bafra’nın farklı 2 noktasına daha otomatik mama makinesi koymak için çalışmalar yaptık. Kısa zamanda güzel işler yaptık ve Bafra Belediyesi ile daha güzel işler yapabileceğimize inanıyoruz.” dedi. 

Belediye Başkanı Zihni Şahin ise; “Barınağımızda yüzlerce hayvanı barındırıyoruz, bakımlarını ve tedavilerini yapıyoruz. Şu ana kadar binlerce köpek kısırlaştırıp küpeledik ve doğaya bıraktık. Sokak hayvanlarının en iyi şartlarda barınağımızda kalmaları için de elimizden geleni yapıyoruz. Sokak hayvanları için yeni bir projeyi hayata geçirdik.

Onlar için ilçemizin değişik noktalarına mama matik koyuyoruz. Bu projeye ilk etapta iki adet otomatla başladık. Zaman ayarlı besleme otomatlarımız günün belirli saatlerinde dışarı hazneye mama atacak. Sifonlu su sistemi sayesinde sokak hayvanlarının sürekli suları olacak. İlerleyen zamanlarda her mahallede uygun alanlarda en az 1 adet otomat kurmayı hedefliyoruz. Otomatlar elektriği güneş panelinden alıyor. Bu nedenle hiçbir enerji aksaklığı da yaşanmayacak ve otomatın çalışmasını engellemeyecek.

Sokak Hayvanları Rehabilite ve Bakım Merkezinde görevli ekibimiz de her gün mama kontrolü ve takviyesini gerçekleştirecek. Amacımız sokak hayvanları için de en iyisini yapmak. Bugün bu konuları ve sokak hayvanlarını ilgilendiren diğer hususları da görüşmek üzere dernek üyeleri ile bir araya geldik. Zaten sürekli ve devamlı irtibatlı olarak sokak hayvanlarımızı en iyi ortama kavuşturmak için istişarelerde bulunuyoruz. Kendilerine bu ilgi ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Başkan Şahin Hayvanseverlerle Bir Araya Geldi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 1
Yorumcu-95675
09 Şubat 2018
02:12
  • Yorumcu-95675
  • 09 Şubat 2018
  • 02:12

İnsanların çoğu bildiğim kadar gururludur ama hayvanlar için gururlu olan çok azdır hayvan çöpe gider ekmek karıştırırda insan zorlanır ben ne başkanınıza inancım kaldı ne hayvan severlere insanı sevmeyen hayvanıda göstermelik sever başkanım darılmasın iyi insan yanlız garibanı unuttu şaştım kaldım tehtit etmiyorum ama oyumu asla asla birdaha vermicem zaten herkez olmuş ak partili bana bu parti içim etmediğim kavga kalmassda ihtiyaç yok sitemimi bari kurulduğundadn beri şaşmadan verdiğim oylarımın hakkına söylim dedim başarılar dileöiyorum öteki tarafda garibanı hiç yok görenkerin elinde olsun işin kötü tarafı günahkarım bu dünyada kurtulamadım cehennemdede beraber olacaz bu azap çok kötü