BAFRA

Başkan Kılıç: "Kar yağışının günlük hayatı olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçtik"

 
 1817
Başkan Kılıç: "Kar yağışının günlükhayatı olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçtik" - Bafra Belediyesi karla mücadele ekipleri şehri etkisi altına alan kar yağışı için daha önceden hazır hale getirdiği ekipleri sayesinde merkez ve dış mahallerde gerçekleştirdiği çalışmalarla günlük hayatın olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.
IHA

Bafra Belediyesi karla mücadele ekipleri şehri etkisi altına alan kar yağışı için daha önceden hazır hale getirdiği ekipleri sayesinde merkez ve dış mahallerde gerçekleştirdiği çalışmalarla günlük hayatın olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçti.

Çalışma önceliğini toplu taşıma güzergâhları, okul, hastane, dış mahalle grup yolları üzerinde yoğunlaştıran ekipler, ana arterler, kavşak ve kaldırımlar başta olmak üzere, insan ve araç yoğunluğunun fazla olduğu yerlerle birlikte okul ve hastane güzergâhlarına öncelik vererek, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kar yağışının ilçede etkili olduğu süreç içerisinde ilçe merkezine uzak mahallelerde 24 tane 112 vakasında yolları açıp temizleyerek etkili olan Bafra Belediyesi, çalışmalarını yağışın etkili olduğu Başaran, Meşelitürkmenler, Yenialan, Sarpın, Akalan, Asmaçam, Ağcaalan, Yeraltı, Çamaltı, Bengü, Komşupınar, Çulhakoca, Tepebaşı, Asar, Esençay, Kuzalan ve Elalan Mahallelerinde yoğunlaştırdı.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ana arterler ile mahalle ve sokaklardaki yolların açık kalması, ulaşımın kesintisiz devam etmesi amaçlanan çalışmaları yerinde takip etti.

Buzlanmaya karşı tuzlama çalışması ve çatılarda buz sarkıtlarının temizlenmesini aynı anda gerçekleştiren belediye ekiplerinin bu gayreti ilçede olumsuz bir olayın yaşanmamasını sağladı.
Benzer durumlarla ilgili önlemleri ve görev alacak ekipleri daha önceden belirlediklerinin altını çizen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Kış aylarında karla mücadele programımızı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava tahmin raporuna göre düzenliyor; ana arter özelliği olan yollara önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın her türlü talep ve şikâyetlerini ivedilikle çözüme kavuşturuyoruz. Her mahallemizde sorumlu koordinatörlerimizin yanı sıra meclis üyelerimiz de karla mücadele çalışmalarını bire bir takip ediyorlar. Muhtarlarımız ve Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimleri ile sürekli istişare içerisindeyiz. Bu uyumda ortaya koyduğumuz çalışmalar sonrasında ilçemizde kar yağışının günlük hayatı olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçtiğimizi düşünüyorum. İlçemiz genelinde kar yağışından meydana gelen herhangi bir olumsuzluk yok. Gerek merkezde gerekse dış mahallerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza ve ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Bafra halkının kar yağışından mağdur olmaması için ekiplerimizle sahada olacağız” dedi.

Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Kılıç: "Kar yağışının günlük hayatı olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçtik" içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 24
User defaultYorumcu-127575
14 Şubat 2020
14:14
 • Yorumcu-127575
 • 14 Şubat 2020
 • 14:14

Arabam buzda kaydı krank kesti 10 binlira masraf o krank bafra belediyesine girsin

Cevap
 • Yorumcu-139592
 • 18 Şubat 2020
 • 18:18

Belediyeye güvenerek mi yola çıktın.

User defaultYorumcu-139310
15 Şubat 2020
00:23
 • Yorumcu-139310
 • 15 Şubat 2020
 • 00:23

Ne tuzu? elekçi yokuşuna atılan göstermelik tuz dışında bir şey görmedik. hoş oraya da çıkamadı araçlar

User defaultYorumcu-139253
14 Şubat 2020
09:19
 • Yorumcu-139253
 • 14 Şubat 2020
 • 09:19

Vizyonsuz is bilmezler

Daha Fazla Yorum