BAFRA

Başkan Kılıç devreye girdi, görme engellilerin sorunu çözüldü

 
 879
Başkan Kılıç devreye girdi,görme engellilerin sorunu çözüldü - Samsun Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçedeki engellilerin sorunlarını gidermek adına ortaya koyduğu samimi gayret, taraflı tarafsız tüm kesimlerin takdirini topluyor.
IHA

Samsun Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ilçedeki engellilerin sorunlarını gidermek adına ortaya koyduğu samimi gayret, taraflı tarafsız tüm kesimlerin takdirini topluyor.

Her fırsatta engellilerle bir araya gelerek onlarla sohbet eden Başkan Kılıç, engelli vatandaşların günlük yaşantılarında karşılaştıkları problemlerin ortadan kaldırılmasında da onların destekçisi oluyor. Başkan Kılıç, Bafra Görme Engelliler Dernek Başkanı Mustafa Kaplan’ı ziyaret ederek şehir içi dolmuş ulaşımları hususundaki sorunlarını ortadan kaldırmak için devreye girdi. Özellikle acil anlarda dolmuşları kaçırdıkları ve bu hizmetten yararlanamadıklarını dile getiren Bafra Görme Engelliler Dernek Başkanı Mustafa Kaplan’ı dikkatle dinleyen Başkan Kılıç, ilçedeki dolmuş hatları başkanları ile görüşerek sorunu çözüme kavuşturdu. Dolmuş hatları başkanlarının da büyük anlayış ve desteği ile ortadan kaldırılan sorun sonrası görme engelliler artık diledikleri dolmuşa rahatça binebilecekler.

"Bafra’da görme engelli vatandaşlarımız artık dolmuşlara rahatlıkla binecek"
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Baframızı bir aile olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Her hangi bir aile ferdimizin karşılaştığı sorunu, kendi sorunumuz olarak algılıyoruz. Bafra Görme Engelliler Dernek Başkanı Mustafa Kaplan’ın ifade ettiği ulaşım sorunun bertaraf etmek üzere 1 ve 3 Nolu Dolmuş Hatları Başkanımız Yalçın Kurtça, 2 Nolu Dolmuş Hattı Başkanımız Teyfik Tuncay, 4 Nolu Dolmuş Hattı Başkanımız Nizamettin Güney ve 5 Nolu Dolmuş Hattı Başkanımız Celal Sürmeli ile görüşmeler gerçekleştirdik. Kendileri konuya hassasiyetle yaklaştılar ve problemin ortadan kaldırılmasında adım atıldı. Bafra’da görme engelli vatandaşlarımız artık dolmuşlara rahatlıkla binecek. Anlayış ve destekleri için tüm dolmuş hatları başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Her daim ifade ettiğimiz gibi karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile çözülmeyecek sorun yok” şeklinde konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Başkan Kılıç devreye girdi, görme engellilerin sorunu çözüldü içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 6
User defaultYorumcu-131262
17 Ekim 2019
16:10
 • Yorumcu-131262
 • 17 Ekim 2019
 • 16:10

Bence memleket teki tüm şoför lere "yaya geçidi" nedir?dersi verilmeli! ve bu kuralı ihlal eden derhal cezalandırılmali!,

User defaultYorumcu-123445
03 Ekim 2019
10:59
 • Yorumcu-123445
 • 03 Ekim 2019
 • 10:59

Sarı takip çizgisine bilerek ya da bilmeden vitrin malzemesi koyan esnaf imzalı kağıt ile bildirilmeli, ve o engelli çizgilerini ihlal edenlere cezalar kesilmelidir. trafik polislerinden günlük bir ekip tüm bafrayı dolaşıp engelli girişlerini ve devamlı görme engelli çizgilere park edenlere yüksek cezalar kesmelidir. bu konuda taviz verilmemelidir.

User defaultYorumcu-130412
03 Ekim 2019
10:17
 • Yorumcu-130412
 • 03 Ekim 2019
 • 10:17

İlk önce dolmuş hatlarıyla ilgili çözüm üretsin. doblo ile toplu taşıma mı olur?

Daha Fazla Yorum