ULUSAL

Bakan müjdeyi verdi! 2 yıl boyunca 150 TL verilecek

 
 173
Bakan müjdeyi verdi! 2yıl boyunca 150 TL verilecek - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi.
IHA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk müjdeyi verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: "Çocukları sokakta çalışmaya zorlayan ailelere yönelik yapmış olduğumuz incelemeler kapsamında 510 aileye ilişkin adli işlem başlattık."

İKİZ VE ÜÇÜZ BEBEKLERE 150 LİRA YARDIM

Çoklu Doğum Yardım Programı hakkında bilgi veren Selçuk, "Bu program ile ikiz-üçüz gibi çoklu doğumla karşılaşan ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik 0-2 yaş aralığında çocuk başına aylık 150 TL ödeme yapacağız" şeklinde konuştu.

Ağır kronik hastalıkların mücadelesine ilişkin Selçuk, "İkinci yardım programımız ise ağır kronik hastalıklarla mücadele eden ihtiyaç sahibi ailelerimize yönelik olup, bu yardım programı kapsamında ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik bedellerinin 200TL'ye kadar olan kısmına yönelik destekte bulunacağız" diye konuştu.

Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bakan müjdeyi verdi! 2 yıl boyunca 150 TL verilecek içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0