BAFRA

BAFUMBİS Karadeniz’de bir ilk başardı

 
 1325
BAFUMBİS Karadeniz’de bir ilk başardı - Samsun Bafra Umut Derneği Bisikletliler Grubu’nca (BAFUMBİS) düzenlenen bisiklet denge ve sürüş eğitimini başarıyla tamamlayan 12 kadına belgeleri verildi.
IHA

Samsun Bafra Umut Derneği Bisikletliler Grubu’nca (BAFUMBİS) düzenlenen bisiklet denge ve sürüş eğitimini başarıyla tamamlayan 12 kadına belgeleri verildi.

Bafra Umut Derneği sosyal sorumluluk faaliyetlerine pandemi sürecinde değişik alanlarda aktif olarak çalışmaya devam ediyor. 12 kadına 1 ay süren bisiklet denge ve sürüş eğitimi verildi. Pandemi kurallarına uyarak sosyal mesafeli bir duruşla bisiklet sürmeyi öğrenen kadınlara başarı belgeleri takdim edildi.
Belge gününün anısına bastırılan kişisel pullar, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a makamlarında BAFUMBİS Başkanı Hülya Yangın Ertekin tarafından sunuldu.
Ertekin, "Derneğimizin bisiletevi BAFUMBİS’te bir aydır kadınlarımıza bisiklet denge ve sürüş eğitimleri verdik. Eğitim alan kadınlarımızın hepsi başardı. Eğitim takviminde bizlere destek veren Nehir Beyazpınar’a, mülki amirlerimize ve kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Başarı belgeleri merasiminde derneğin yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
  • BafraHaber Yorum
  • BAFUMBİS Karadeniz’de bir ilk başardı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-102766
24 Kasım 2020
07:01
  • Yorumcu-102766
  • 24 Kasım 2020
  • 07:01

Hülya hanım çok güzel işlere imza atıyor.. güçlü bir sivil toplum örgütünü temsil etmekle beraber, kendisinden şehir içinde bisiklet yolları yapılması için girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. şehir içinde bisiklet kullanımı tam bir curcuna.. tersten gelenler,aniden yola çıkanlar, yolu tam ortalayıp gidenler..bu konuda şehir içinde bisiklet yolları yapılmalı..hülya hanımdan bu konuda çalışma bekliyoruz