SAMSUN

Bafralı Muhtarlar Büyükşehir Hizmetlerinden Memnun 

   |   
 2848
Bafralı MuhtarlarBüyükşehir Hizmetlerinden Memnun  - Haber – Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın / Türkiye’nin verimli tarım ovalarından Bafra, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla hızla değişiyor. Alt yapı yatırımlarıyla ilçenin köylerindeki asırlık sorunlar çözülürken, halkın yaşam konforu ise giderek artıyor. 
Bafra Haber

Haber – Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın / Türkiye’nin verimli tarım ovalarından Bafra, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla hızla değişiyor. Alt yapı yatırımlarıyla ilçenin köylerindeki asırlık sorunlar çözülürken, halkın yaşam konforu ise giderek artıyor. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatıyla ilçelerde başlatılan alt yapı yatırımlarında 2,5 yıl geride kaldı. Cumhuriyet tarihi boyunca çözülemeyen kanalizasyon, içme suyu ve yol sorunlarına neşter vuran Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Daire Başkanlığı ile SASKİ Genel Müdürlüğü, kısa sürede 17 ilçede çok sayıda köyün sorununu çözdü. 

Tarım ilçesi Bafra’da da büyük yatırım gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine devam ediyor. Köylerin kronik sorunlarını çözmek için seferber olan Fen İşleri ve SASKİ ekipleri, birçok mahalleyi çamur ve toz topraktan kurtararak rahata kavuşturdu. Köprü olmaması nedeniyle 100 yıldır ıslıkla haberleşen Kızılırmak’ın iki yakasındaki Kalaycılı ve Türbe köyü sakinlerini hizmete açtığı köprü ile birleştiren Büyükşehir Belediyesi, tarihi bir yatırıma imza attı. 

HACCA GİTSE BU KADAR SEVAP ALAMAZDI

260 metre uzunluğundaki 7,5 milyon TL maliyetli köprünün çok hayırlı bir hizmet olduğunu ifade eden Kalaycılı Muhtarı Behzat Piloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür etti. Daha önce karşı köye gitmek için 44 km yol kat etmek zorunda kaldıklarını hatırlatan Piloğlu, “Köprü olmadan önce hale, şehre gidişlerimiz çok sıkıntılıydı. Şimdi bu köprüyü kullanıyoruz. Köprü yapıldığında insanlarımız çok mutlu oldu.  Sağ olsun başkanımız bu hizmeti bizlere kazandırdı. Bir insan hacca gitse bu kadar sevap almaz. Trafiği rahat. Köyüne 5 dakikada gidip geliyorsun. Köprünün başından itibaren 7 km de satih kaplama yol yapıldı. Bundan dolayı Yusuf Ziya Yılmaz başkanımıza minnettarız.” dedi. 

GECE YARISI BİLE ÇALIŞIYORLAR

Büyükşehir Belediyesi çalışma prensibinden memnun kaldıklarını dile getiren Göltepe Mahalle Muhtarı Hasan Arslan, “Su sorunumuz olduğunda veya boru patladığında SASKİ’yi arıyoruz. Hemen gelip yapıyorlar. Dün gece yol çalışması yapıyorlardı. Şube müdürlüğünü aradım. Gelip yamamızı da yaptılar. Şimdi de grup yolumuzun yapılmasını bekliyoruz. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın çalışmalarını beğeniyoruz. Çok çalışkan bir insan. Bütün ilçeler şantiye gibi. Onun gibi kimse çalışmıyor. Samsun’u değiştirdi. Şimdi de ilçelerin sorunlarını çözüyor. Allah razı olsun.” şeklinde konuştu. 

HER ZAMAN YANINDAYIZ

Kelikler Muhtarı Galip Erol ise “Köyümüzün yolu yamandı. İlerleyen zamanlarda daha iyi yapılacaktır. Başkanımızı canla başla destekliyoruz. Kendisini olsun, personelini olsun memnuniyetle takip ediyoruz. Yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisine rahat ulaşıyoruz. Samsun’u değiştirdi. Çok güzel. Her zaman yanındayız.“ ifadelerini kullandı. 


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafralı Muhtarlar Büyükşehir Hizmetlerinden Memnun  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 21
Favicon
Yorumcu-94022

Yolları yapmak zorunda olan bu zat 2000 yılından önce belediyelerin bilgisi dahılınde yapılan yazlıkları rant uğruna ağaçlarla birlikte yıkip yok etti. a3 belasını versin.buna desdek veren yalama muhtarlar,sizden halka fayda gelmez.

Favicon
Yorumcu-94013

Ben de bunu anlamıyorum.. o kadar çalışmayan bir sisteme bağımlı olmuşuz ki zaten yapması mecburi olan görevi yerine getiren bir yetkili görünce olağanüstü zannediyoruz.. ama açıklama talihsiz olmuş. benzetme kullanılacağı zaman bir şeyin sevabının yüksekliğini kul değil allah belirler. kaldı ki asvalt ve yol yapımının sevabını islamın 5 şartından birinin sevabından çok görmek cahilliktir.

Favicon
Yorumcu-94011

Hacca gitse bu kadar sevap alamazdı ne rezil insanlar bu haberi yapan insan dinini bilmiyen bi insan bence kimin parasıyla kime hizmet ediyor büyük şehir vatandaşın parasıyla yazık

Daha Fazla Yorum