BAFRA

"Bafra zembili" Ankara’da ilgi odağı oldu

 
 501
"Bafra zembili" Ankara’da ilgi odağı oldu
 - Bafra Umut Derneğinin "Bafrasta Projesi" adı altında sürdürülebilirliğiyle ilerleyen proje faaliyeti "Bafra zembili" Ankara’da ilgi odağı oldu.
IHA

Bafra Umut Derneğinin "Bafrasta Projesi" adı altında sürdürülebilirliğiyle ilerleyen proje faaliyeti "Bafra zembili" Ankara’da ilgi odağı oldu.

Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) Ankara Güvercinlik Tesislerinde düzenlenen "TMO’nun 80. Yılı ve Depoculuk Hamlesi Etkinlikleri"nde Samsun standında "Bafra zembili" de sergilendi.
Bafra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Bafra Belediyesi, Bafra Ziraat Odası ve Bafra Tahıl Birliğinin ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz’ın katılımda bulunduğu Samsun standında Büyükşehir ve Samsun TMO‘nun vitrininde coğrafi işaret alan "Bafra zembili" yerini aldı.
Bafra Umut Derneği Başkanı Hülya Yangın Ertekin yaptığı açıklamada, "Hedef kitlemizin işsiz ev kadınlarının olduğu ‘Bafrasta Projesi‘ adım adım ilerliyor. Bafra İŞKUR Müdürlüğü, Bafra Halk Eğitim Merkezi ve Bafra Umut Derneği işbirliğiyle açmış olduğumuz ‘Zembil Örme Kursu’yla 20 işsiz ev kadınımız cep harçlığı olarak ödenen ücretle meslek edindiler. Pazar araştırmalarımız devam etmekte. Amacımız pazar konusunda destek bularak kadınlarımızın aile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak. Coğrafi işaret alan Bafra zembilini güncel tutarak bölgemizde gelir kapısı haline getirerek ve geliştirerek korumak" dedi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • "Bafra zembili" Ankara’da ilgi odağı oldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
Yorumcu-99747
14 Mayıs 2018
17:52
  • Yorumcu-99747
  • 14 Mayıs 2018
  • 17:52

Sürdürülebilir ticari faaliyet diye bir konu vardır ve bazı üniversitelerde ders olarak da anlatılır ve araştırılır. özet olarak der ki, ticari emtiayı üretmeden önce pazarını bul, keşfet, fizibiliteni yap, istatistiğini basitçe de olsa oluştur ve aklına yatıyorsa üretime başla. ürettim, şimdi pazar arayayım demek baştan yanlıştır. bu yapılan ürünü 1-2 tane bizler de alarak destek verdik ama bu iş 1-2 tane, eşe-dosta vereyim ile olmuyor. toplu siparişler gereklidir. bunun için de pazarı iyi oluşturmak gerek. kolaylıklar diliyorum ama zor maalesef.

Cevap
  • Yorumcu-99829
  • 15 Mayıs 2018
  • 13:48

Zembil olayı sadece ticari amaçlı değil.unutulmaya yüz tutmuş el sanatları alanında yerini almış durumda.büyükşehir belediyesinin başvurusuyla 'bafra zembili 'olarak coğrafi işaret alınmıştır.bu demektir ki bu olayı geliştirelim,genişletelim,sahiplenelim.önceliğimiz bu... hülya yangın ertekin