BAFRA

Bafra Ülkü Ocaklarından 1. Uluslar arası Gençlik Kongresi ve gençlik Şölenine davet

 
 1524
Bafra Ülkü Ocaklarından 1. Uluslar arasıGençlik Kongresi ve gençlik Şölenine davet - Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin, Samsun’da gerçekleşecek olan 100. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen 1. Uluslararası gençlik kongresi ve şölenine Bafralıları davet etti.
Bafra Haber

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin, Samsun’da gerçekleşecek olan 100. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen 1. Uluslararası gençlik kongresi ve şölenine Bafralıları davet etti.

Kemal Şahin, davet metninde şunları söyledi: Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı münasebetiyle Ülkü Ocakları Genel başkanımız Sayın Dr. Sinan Ateş Bey’in de katılacağı 18-19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’da “Gençlik Kongresi” düzenlenecektir. 

Kongrenin amacı; Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıl dönümünde bir gençlik kongresi tertip etmek suretiyle Türk gençliğinin geçmişten günümüze taşıdığı tarihi sorumluluğu bilimsel bir platformda tartışmak ve bu mesuliyeti bir gelecek perspektifi olarak ortaya koymaktır. Türk Devleti ve Türk Milletinin sonsuza kadar hür olduğunu dünyaya haykırmaktır. 

Programın ikinci bölümünde yanı 19 Mayıs akşamı saat 21.00’de Samsun Dağıstanlı Spor Salonu konser alanında Ülkü Ocakları Genel Merkezi sanatçılarımız Ali Kınık ve Atilla Yılmaz’ında katılacağı şölen gerçekleşecektir. 1.si düzenlenecek olan Gençlik kongresi ve Şölenimize tüm Bafralı hemşerilerimiz davetlidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Ülkü Ocaklarından 1. Uluslar arası Gençlik Kongresi ve gençlik Şölenine davet içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0