BAFRA

Bafra Tso Yönetimi Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

 
 1404
Bafra Tso Yönetimi Gazeteciler İle Bir Araya Geldi - Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği programda ilçede görev yapa gazetecilerle buluştu.
Bafra Haber

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği programda ilçede görev yapa gazetecilerle buluştu.

Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, #bafra3# Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Katıldığı Kahvaltı Programında Konuşan Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar 2019 Yılında Gerçekleştirdiği Faaliyetler Hakkında Bilgi Verdi. 

Başkan Göksel Başar’ın konuşmasının satırbaşları şunlar:

Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemiz, 2013 Haziran Ayında Bafra Belediyesi Bafra Ticaret Ve Sanayi Odası, Bafra Ticaret Borsası Ve Ziraat Odasının öncülüğünde, ilk önce bir protokolle başlayan ve 2020 yılı ocak ayına geldiğimizde de artık ihalesi yapılması için gün sayan bir projedir. 

Burada 35 dekarlık en büyük 24 dekarlık olmak üzere parseller oluşturduk. Bunun projeleri bitti bu projeleri aşamaları sizinle defalarca paylaşmıştık her zaman söylediğim gibi, “Bu 100 basamaklı bir merdiven ise bugün 70. Basamağına gelmiş bulunmaktayız”. Yer seçim komisyonu kararları, arazinin teşebbis heyeti adına tescil edilmesi, arazinin içerisindeki 35 dönüm vatandaş arazisinin kamulaştırılması, arazinin kadostrol işlemlerinin yapılması, üst yapım modül geliştirilmesi, arazinin parselasyon işlemlerinin bitmesi ve şu anda parseller de bitti inşallah onu da bugün yarın teslim alacağız. Artık arazinin alt yapı keşiflerin yapılması ve keşiflerin belli olması 2019’un son aylarında bitmişti ama ihale yapılmasını biz de istemedik çünkü zaten müteahhite yer teslimi yapıp işe başlayamamaktı. Dün bakanlıkla görüşme yaptığımız görüşmede çok kısa zamanda ihaleye çıkacak. Bafra Sera Organize Sanayi Bölgesi 2020 yılında alt yapı inşaata başlayacak.  

Tarıma Dayalı İhtisas Sanayi Organize Bölgemizin çok ciddi talepleri var. Şu an arsa tahsisine başlasak elimizdekiler çok çabuk bitecek. Kısaca sera OSB’deki en büyük arzumuz insanlar 5 dönüm arsada geçinemez fakat 5 dönüm serada rahatlıkla geçinebilir. Tarımda alınan ürün 12 aya yayılır. Bafra’ya bu işi alıştırmamız gerekiyor.

Karma Ve Medikal Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili elimizde birinci etapta 6 parsel kaldı. Ciddi miktarda çok sayıda elaman çalıştıracak bir yatırım kısa zamanda Bafra’ya gelecek. Arsa tahsisi olmadığı için daha fazla bilgi vermeyeyim. İkinci etabın altyapısı 2020 sonunda bitim olacak. 

İhaleler Ankara’da yapılıyor. çünkü Tarım Bakanlığı Ve Sanayi Bakanlığı kredilendirdiği için bu aşamalarda olmak zorunda. Bizim bölgemizde bu ihaleleri yapmak adına teknik ekibimiz yetersiz. Bu ihaleleri Bafra’da yapmamız mümkün değil. Biz altyapımızı bitirdikten sonra verilen taahhüttün yerine getirilip getirilmeyeceğini göreceğiz. Biz her şekilde bu konuda kazançlıyız. bölgemizin marka değerinin arttırılması için OSB çok önemli. Diğer ilçelerimize de çok değerli faydası olacaktır. 

Üniversite konusunda da yeni bölümler açılması ve etkin bir kampüs olması yönünde çalışmalarımız sürüyor. Dışarıdan gelip de bu kampüsü görenler yurt yetersizliğinden kayıt yaptırmadan dönenler var. Bir yurt planlaması mutlaka yapılmak zorunda. Eczacılık fakültesi konusunu da titizlikle takip ediyoruz.” dedi. 

Haber:Furkan Göçer

Bafra Tso Yönetimi Gazeteciler İle Bir Araya Geldi

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Tso Yönetimi Gazeteciler İle Bir Araya Geldi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 12
User defaultYorumcu-120023
14 Ocak 2020
16:47
 • Yorumcu-120023
 • 14 Ocak 2020
 • 16:47

Özlenen tablo..yıllardır özlemiştik.2050 bafra haydi kalk ayağa..yemek şahane

User defaultYorumcu-120023
14 Ocak 2020
16:46
 • Yorumcu-120023
 • 14 Ocak 2020
 • 16:46

İyi has herşey güzelmiş gibi galip gelen yada madalya alan teşebbüsler gibi poz vermişsinsiz.yazıkkk.bafra ya bir çivi çakında dua edelim.kamu nun parası ile yemek yemeyinnnnn

User defaultYorumcu-136534
13 Ocak 2020
21:04
 • Yorumcu-136534
 • 13 Ocak 2020
 • 21:04

Anca böyle poz verin masalarda daha bafraya kimse yatırım yapmaz yapani tutamadiniz insanları kandırmayın artık herşey ortada

Daha Fazla Yorum