BAFRA

Bafra TSO Ortaokulundan Şiir Ailemle Güzel Programı

 
 1292
Bafra TSO OrtaokulundanŞiir Ailemle Güzel Programı - Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda, “Şiir AilemleGüzel” Projesi Kapsamında şiir okuma yarışması gerçekleştirildi.
Bafra Haber

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulunda, “Şiir AilemleGüzel” Projesi Kapsamında şiir okuma yarışması gerçekleştirildi.

Programı okulun Türkçe Öğretmeni Canan Çağlayan sundu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Şiir Ailemle Güzel” şiir dinletisinde öğrenciler velileriyle birlikte şiir okuyarak yetenek ve duygularını dile getirdiler.

Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı yarışmaya öğrencilerin yanı sıra, velilerin de yoğun ilgisi vardı.

Yarışma öncesinde açılan Görsel Sanatlar Teknoloji Tasarım Sergisi gelen konuklar tarafından ziyaret edildi.

Programa, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Atatürk Ortaokulu Müdürü İsmail Erkanlıoğlu, 30 Ağustos İlkokulu Müdürü Recep Arabacı, Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, Bafra Ticaret Sanayi Ortaokulu Yönetim Kurulu üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler katıldı.

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak birer konuşma yaptılar.

Birbirinden güzel şiir sunumlarının ardından yapılan değerlendirmede Sedef- Sevgi Koçak birinci, Rana Nehir-Leyla İğci ikinci, Rabia-Satu Ergenç de üçüncü oldu.

Yarışma Jürisini oluşturan öğretmenler, hepsi de birbirinden güzel şiirleri seçerken bir hali zorlandılar ancak sonuçta ilk 3 derece belli oldu.

Okul Müzik Korosu da Müzik Öğretmeni Yağmur Eraslan yönetiminde güzel şarkılar seslendirdi.

Program sonunda emekli öğretmen ve şair, gazeteci Oktay Zerrin, ilk 3 dereceye giren yarışmacılara piyasadaki “Dünya Çocukla Güzel” adlı kitabını hediye etti.

Okul Müdürü Muhittin Süleymanoğlu, “Proje etkinliğimize katılan tüm öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür eder, hayat boyu başarılar dileriz.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra TSO Ortaokulundan Şiir Ailemle Güzel Programı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0