BAFRA

Bafra Tso’da 2019 Yılı Destekleri Toplantısı

 
 578
Bafra Tso’da 2019 Yılı Destekleri Toplantısı - Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İstihdam Seferberliği 2019 destekleri ile ilgili toplantı yaptı. 
Bafra Haber

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ve Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İstihdam Seferberliği 2019 destekleri ile ilgili toplantı yaptı. 

İstihdam Seferberliği 2019 yılı destekleri hakkında açıklama yapan Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, İşverenlere yeni istihdam alımlarında ciddi destek sağlanacağını ve işverenin yükünü hafifletecek teşviklerin açıklandığını belirtti. 

Başkan Başar, “Açıklanan teşvik programından üyelerimizin ve işverenlerin aktif şekilde faydalanmaları hususunda bilgilendirme toplantıları yapılmasına karar verilmiştir. Üyelerimizin teşvik ve destekler konusunda bilgileri Odamız ve İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürlüğünden alabilecek.” dedi. 

Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, açıklanan yeni teşvik programlarından ilave istihdam ücret desteği, ilave istihdama vergi ve prim desteği, ücretler bizden desteği, kalkınmaya ilave destek, önce işbaşı eğitim sonra istihdam desteği, nitelikli işgücü eğitimine tam destek, düzenli ödemelere tam destek başlıkları altında yeni desteklerin uygulanacağını aktardı. #bafra3# TSO üyeleri ve işverenlerin ilgili programlara başvuru yapmalarını ve bu teşviklerden faydalanmaları gerektiğini belirtti. 

İstihdam Seferberliği 2019 yılı destekleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ev sahipliğinde, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katılımları ile 25.02.2019 Pazartesi günü açıklanmıştı. 

Bafra Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan toplantıya, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Avcı ve Bafra İŞKUR Uzmanı Mehmet Oğuz katıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Tso’da 2019 Yılı Destekleri Toplantısı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-98886
27 Şubat 2019
23:55
  • Yorumcu-98886
  • 27 Şubat 2019
  • 23:55

Uçtu bafra istihdam sayesinde hadi ordan ......insanlarla dalga geçmein bari