BAFRA

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Girişimci Okul Projesi 

 
 678
Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki veTeknik Anadolu Lisesinden Girişimci Okul Projesi  - Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birlikte “Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesini hayata geçirebilmek için protokol imzalandı. 
Bafra Haber

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birlikte “Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesini hayata geçirebilmek için protokol imzalandı. 

Protokol öncesi Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman öğretmeni ve proje danışmanı Selim Aksar proje ile ilgili olarak açıklamada bulundu. 

Proje danışmanı Selim Aksar; “Türkiye Girişimcilik Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 hedeflerinde de girişimciliği okullarda yayma hedefi vardır. Okullardaki girişimcilik potansiyelini ortaya çıkararak, engelleri ortadan kaldırmayı ve girişimcilik kültürünü canlandırma amaçlanmıştır. Okul olarak öğrencilerin geleceğe ümitle baktığı, inovasyona açık, girişimci iklimini okulumuzda gerçekleştirmek, girişimcilik eğitimlerini artırarak ilham veren girişimci rol modellerin tanıtılmasına yönelik uygulamalar yapmak istiyoruz. Samsun bölgesindeki bölgesel ve ulusal kalkınmaya okulumuz Muhasebe Finansman alanı olarak katkıda bulunmak ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek istiyoruz. 

Aksar sözlerine şöyle devam etti: “Yapılacak proje ile okulumuzda öğrenim gören Muhasebe Finansman alanı öğrencilerinin; Sosyal iletişim becerilerini geliştirmek, Girişimci bir kimlikle okuldan mezun olmalarını sağlamak, Bölge istihdamına katkıda bulunmak, Öğrencilerde gelişime ve değişime yatkınlığın artırılması, Mesleki bilgi ve becerilerinin artması, KOSGEB sertifikalı girişimcilik kursları almalarının sağlanması, Rol model olarak iş dünyasından tanınmış işverenlerle okul ortamında öğrencilerin erkenden tanışmalarının sağlanması, Ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi ve zararlı alışkanlıklar edinmelerinin engellenmesi, Okula olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması, Okulun akademik eğitimleri dışında öğrencilerimize kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarında kariyerlerine katkı sağlamak, Öğretmenlerin liderlik vasıflarının artması hedeflenmektedir “dedi.

#bafra2# İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu; Bafra Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Göksel Başar’a Odanın böyle bir projeye destek olduğu için teşekkür ederek “proje süresince öğrencilere kazandırılacak bu özelliklerin okul sonrası hayatlarında katma değer sağlayacaktır” dedi.

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar konuşmasında “geleceğimiz olan siz değerli öğrencilerin kendinizi geliştirmek ve iş hayatına atılması için eğitimin yanı sıra diğer donanımları da edinmeniz önemlidir. Örneğin TV dizilerine ayırdığınız zaman yerine kitap okuyun, sosyal medyada geçirdiğiniz zaman yerine kişisel gelişimine katkılar sağlayacak sosyal faaliyetlerde bulunun, tatillerde işyerlerinde çalışarak kendini geliştirin” dedi.

Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman Uygulama Atölyesinde gerçekleşen imza törenine Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra TSO Genel Sekreteri Talip Şahin, Okul Müdürü Halil Uncu,  Proje danışmanı Selim Aksar ve proje yürütme kurulu, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı.

Ayrıca Bafra TSO Başkanı Göksel Başar’a 2018-2019 eğitim öğretim yılında yürüttüğü “Samsun Turizm Elçisiyim” projesine ve Samsun tanıtımlarına vermiş olduğu katkılarından dolayı proje yürütme ekibi adına Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından Turizm Elçisi plaketi taktim edildi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Girişimci Okul Projesi  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
Yorumcu-109319
08 Kasım 2018
18:00
 • Yorumcu-109319
 • 08 Kasım 2018
 • 18:00

Selim hocam her zamanki gibi yine öğrencilerinin yanında ve öğrencilerinin istikbalini ve geleceğini düşünmekte. okulumuzun da projelerinde daima başrolde hocam sizi tebrik ediyor, başarılarını gururla takip ediyoruz. muhammet ali karatepe

Yorumcu-109249
08 Kasım 2018
09:21
 • Yorumcu-109249
 • 08 Kasım 2018
 • 09:21

Selim akşar hocamı tebrik ediyorum

Yorumcu-105613
07 Kasım 2018
21:08
 • Yorumcu-105613
 • 07 Kasım 2018
 • 21:08

Çok güzel bir proje olmuş. emeği geçenleri tebrik etmek gerek. faydalanacak öğrenciler çok şanslı.

Daha Fazla Yorum