BAFRA

Bafra Şehit Aileleri Derneği Trt Ve Anadolu Ajansından Şikâyetçi Oldu

 
 893
Bafra Şehit Aileleri Derneği TrtVe Anadolu Ajansından Şikâyetçi Oldu - Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 23 Haziran seçimleri öncesi PKK Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın mektubunu okuyan ve kardeşi Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran TRT ve Anadolu Ajansını örgüt propagandası yapmak iddiası ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyet etti. 
Bafra Haber

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği, 23 Haziran seçimleri öncesi PKK Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın mektubunu okuyan ve kardeşi Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran TRT ve Anadolu Ajansını örgüt propagandası yapmak iddiası ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına şikâyet etti. 

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu konu ile ilgili olarak dernek binasında basın açıklaması yaptı. 

Genel Sekreter Hakan Keser basın açıklamasında şunları söyledi:

Devletimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve devam ettirmek uğruna bölücü terör örgütüne karşı 35 yıldan bu yana verilen mücadelede binlerce şehit ve gazi verdik ve halen vermekteyiz. 

Bekası uğruna bedellerin en ağırını ödediğimiz devletimizin, resmi ajansı ve kanalı olarak bildiğimiz Anadolu Ajansı ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 21- 22 Haziran 2019 günleri tarihe kara bir leke olarak geçecek skandala imza atarak bölücü terör örgütünün elebaşı bebek katili Abdullah Öcalan’ın örgütsel bildiri niteliğinde olan mektubunu yayınlamış, kırmızı bültenle aranan kardeşi 74 şehidimizin katili terörist Osman Öcalan’ı ekranlarına çıkararak röportaj yapmış terör örgütünün propagandasını yapmasına imkân vererek suç işlemişlerdir. 

Vatan hainlerine, asker polis bebek katillerine kapılarını açan bu iki kurum, hainleri aziz Türk milletinin karşısına utanmadan arsızca çıkarmış şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatırasına ihanet etmişlerdir. Bu durum gazilerimizin, şehit ailelerimizin ve Türk milletinin vicdanlarını yaralamış, terörü ülkemizin gündeminden tamamen çıkarmak için her gün şehitler ve gaziler vermesine rağmen cansiperane mücadele ederek destanlar yazan güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemiş, devletimizin kararlı bir şekilde sürdürdüğü terörle mücadelesine sekte vurmuştur.                                                                                        

Yaşatılan bu rezaletin üzerinden iki ay geçmesine rağmen Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın duyarsız kalmaları ve görmezlikten gelmeleri hayret ve elem vericidir.

Bu itibarla Anadolu Ajansı ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yönetim Kurulunun yaptığı bu eylemlerden ötürü yaşatılan bu rezaletin sorumluları hakkında derneğimiz adına Ankara Barosu Avukatlarından Sayın Mehmet Yaşar Şahin tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. 

Sayın Cumhurbaşkanımızdan, ilgili bakanlarımızdan bu rezaletin sorumluları hakkında gereğini yapmalarını, ihanet ettikleri aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde oturdukları makamlarından derhal el çektirilmelerini ve yüce Türk adaleti önünde hesap vermelerinin sağlanmasını önemle arz ve istirham ediyoruz.

Malumunuz bölücü terör örgütünün uzantıları yandaşlarının yönettiği Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanları İçişleri Bakanlığımızca Anayasamızın ve Kanunlarımızın ilgili maddelerine istinaden gereği yapılarak görevden alınmışlardır. 

Terörü ülkemizin gündeminden tamamen çıkarmak halkımızın huzurunu temin etmek için içte ve dışta hainlere karşı cansiperane mücadele eden güvenlik kuvvetlerimizin şanlı mücadelesini yönettikleri belediyelerin her türlü imkânlarıyla teröristlere lojistik destek sağlayarak sekteye uğratmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. 

Teröre teröriste destek çıkan, işbirliği yapan kim olursa olsun teröristtir haindir. Terör örgütünün hamiliğini yapan HDPKK kapatılmalı sözde vekillerinin vekilliği düşürülmeli yüce Türk adaletine teslim edilmelidir. Aynı tutum içerisinde olan belediye başkanları da görevden el çektirilmelidir. Devletimizin hükümetimizin terörle mücadelesine desteğimiz tamdır.                                                                               

Özellikle belirtmek istiyoruz ki göreve geldiği günden bu yana terörle mücadelede kararlılığı ve dik duruşuyla bölücü terör örgütünü bitirme safhasına getiren, haftanın 4 gününü, tüm bayramlarını Gabar’da, Aktütün’de, Dağlıca’da, Cudi’de güvenlik kuvvetlerimizle birlikte geçiren İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bakanımıza şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Her gün şehitler gelirken ses çıkarmayıp, bölücü terör örgütüne arka çıkan, destek veren belediye başkanlarının görevden alınmasına demokrasinin ruhuna aykırı safsatası ile tepki gösterenleri şiddetle kınadığımızı Kamuoyuna saygı ile duyururuz. 

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Şehit Aileleri Derneği Trt Ve Anadolu Ajansından Şikâyetçi Oldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 7
User defaultYorumcu-123936
24 Ağustos 2019
13:20
 • Yorumcu-123936
 • 24 Ağustos 2019
 • 13:20

Adamlar pkk ile bir olan, onlara oy veren kayyum atanmasını eleştirenleri görmüyor, selahaddin demirtaş ile yatan kalkan siyasileri görmeyip, hdp ve pkk yı bitirme amaçlı eleştirmeye açık ama aynı olmayan bir durumu öne çıkarıyor. acaba neden chp pkk hdp fetö ile iyi parti saadet aynı safta durmuyor mu bunlara neden ses çıkarmayoyorsunuz. şehit aileleri uyanık olsun sizi kullanıyor bu hainler dikkat

User defaultYorumcu-116925
24 Ağustos 2019
13:00
 • Yorumcu-116925
 • 24 Ağustos 2019
 • 13:00

Bakıyorum da hiçbir .akp li kardeşimiz bu konuya yorum yapamıyor.eleştiremiyor ne o yoksa dilinizimi yuttunuz din kardeşlerim benim.ee oy için herşey mübahtır tabi.

User defaultYorumcu-123971
23 Ağustos 2019
17:14
 • Yorumcu-123971
 • 23 Ağustos 2019
 • 17:14

Helal olsun size...

Daha Fazla Yorum