BAFRA

Bafra Rehberlik Ve Araştırma Merkezinden Okula Uyum Konferansı

 
 1177
Bafra Rehberlik Ve AraştırmaMerkezinden Okula Uyum Konferansı - Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aile Akademi kapsamında Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 1. Sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik olarak “1. Sınıfa Başlıyorum” başlıklı konferans Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirdi 
Bafra Haber

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü Aile Akademi kapsamında Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından 1. Sınıfa başlayan öğrencilerin velilerine yönelik olarak “1. Sınıfa Başlıyorum” başlıklı konferans Bafra Öğretmenevinde gerçekleştirdi 

Konferansın açılışına Bafra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Aydın ve Zekeriya Akbağ katıldılar. Yüksel Aydın açılış konuşmasında,  “Her şey çocuklarımız için. Artık misyonumuz, öğrencilerimizin ve velilerimizin okulda mutlu olmalarını sağlamak, vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirme ve okul hayatlarını kolaylaştırmak. Çocuklarınız artık bizim emanetimiz ve her kademesinde yanlarında olacağız.” dedi.

#bafra0# İlçe Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Tuğba Korkmaz ve Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanı Faruk Gülşen tarafından öğrenci velilerine yönelik okula uyum sürecinde karşılaşabilecekleri sorunlar, okul fobisi, aile tutumları, veli öğretmen ve öğrenci iletişimi, okula hazırlık süreçleri gibi konularda ayrıntılı bilgi verildi. Konferans soru ve cevap şeklinde sürdürüldü.

Tüm velilerin yeni öğretim yılın kutlayan Bafra RAM Müdürü İlker Karakaya, konferansın amacının öğrencilerin okul fobilerinin önüne geçmek olduğunu söyledi. Karakaya, “Velilerimizin ve öğrencilerimizin bu işin en başından itibaren yanında olmamız gerekiyor. Birlikte bu süreci güzel bir şekilde geçireceğiz.” konuşmasını tamamladı. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Rehberlik Ve Araştırma Merkezinden Okula Uyum Konferansı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0