BAFRA

Bafra Ram Deneyimini Paylaş Projesi Kapanış Programı

 
 715
Bafra Ram DeneyiminiPaylaş Projesi Kapanış Programı - “Deneyimini Paylaş Projemizin” Yıl Sonu Programını Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Şube Müdürü Murat Öğretmen ve Bafra RAM Müdürü İlker Karakaya’nın katılımlarıyla tamamlandı.
Bafra Haber

 | Bafra haber - “Deneyimini Paylaş Projemizin” Yıl Sonu Programını Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Şube Müdürü Murat Öğretmen ve Bafra RAM Müdürü İlker Karakaya’nın katılımlarıyla tamamlandı.

“Deneyimini Paylaş” Projesi Bafra Kaymakamlığı Salgın Süreci Eğitim Eylem Planı kapsamında Bafra RAM koordinesinde yürütülen Deneyimini Paylaş projesi, sanatsal, sportif, bilimsel ve sosyo-kültürel alanlarda başarı elde etmiş ortaokul ve lise öğrencilerinin benzer bir süreci izleyecek ortaokul öğrencileriyle deneyimlerini paylaşmasını amaçlayan bir proje. Öğrencilerimizin internet ve sosyal medyada yer alan fenomen diye tabir edilen (Blogger, Youtuber, Vlogger vb.) olumsuz örnekleri rol model almaları yerine sportif, kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda başarılı olmuş lise öğrencilerini, akranları olan ortaokul 8. Sınıf öğrencilerle proje sürecinde bir araya geldiler. Proje ile 8. Sınıf öğrencilerimizin doğru rol modeller edinmelerini sağlayarak başarılı olmanın çok uzak bir hedef olmadığını göstermek ve onların başarı isteklerini akranlarının desteği ile arttırmak hedeflenmiştir. 

Proje kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde toplam 5 okulun 8. Sınıf öğrencileriyle buluşulmuş ve seminerler yapılmıştır.

1 yıl boyunca projede aktif görev alan öğrenciler; Bafra Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Aysu Arslan, Yaren Ersen ve Elif Gündoğdu oldu. Bafra Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencileri Müge Bilgen, Burak Yanılar ve 12. Sınıf öğrencisi Tuğba KABLAN, Hasan Çakın Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ceyda Doğan ve son olarak Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Talha Eser Çetin oldu.

Proje yürütücüsü olarak görev alan, Bafra RAM Müdür Yardımcısı Bilal Akdağ, Bafra RAM Psikolojik Danışmanları Faruk Gülşen, Mustafa Kalender ve Fatma Kübra Kilit’e teşekkür edildi. Proje sürecinde öğrenci koordinasyonunu sağlayan Bafra Atatürk Ortaokulu Psikolojik Danışmanı Zeliha Kalay Gülşen, Bafra Fen Lisesi Psikolojik Danışmanı Hasan Özata, Bafra MTAL Psikolojik Danışmanı Rukiye Akçal, Bafra Hasan Çakın MTAL Psikolojik Danışmanı Yavuz Emre Yavuz’a desteklerinden ötürü teşekkür edildi.

Programa Kaymakam Cevdet Ertürkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, MHP Bafra ilçe başkanı Barbaros Turna, okul müdürleri, öğretmenler, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

Haber: Furkan Göçer

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Ram Deneyimini Paylaş Projesi Kapanış Programı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0