BAFRA

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü “Orman Haftası”nı Kutladı

 
 1232
Bafra Orman İşletmeMüdürlüğü “Orman Haftası”nı Kutladı - Bafra Orman İşletme Müdürlüğü, 21 Mart Dünya Ormancılık Günüve 21 Mart’ı içerisine alan haftanın Orman Haftası olarak kabul edilmesinedeniyle Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kutlamayaptı.
Bafra Haber

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü, 21 Mart Dünya Ormancılık Günüve 21 Mart’ı içerisine alan haftanın Orman Haftası olarak kabul edilmesinedeniyle Bafra Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde kutlamayaptı.

Kutlamaya organizasyonu tertip eden Bafra Orman İşletme Müdürlüğü personeli başta olmak üzere Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin, Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Şakir Güneri, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Göksel Başar ve birçok kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.

Düzenlenen etkinlik, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı ve Bafra Orman İşletme Müdürü Sayın Ercüment Sarıca açılış konuşmalarını yaptı.

Ardından Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel yaptığı konuşma ile ormanın hayatımızdaki önemine değindi.

Düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin şiirleri okundu ve dereceye giren öğrencilere tören düzenlenerek çeşitli hediyeler protokol tarafından takdim edildi.

Daha sonra estetik değeri yüksek olan türlerin fidanları Kaymakam, Başsavcı, Belediye Başkanı ve katılımcılar tarafından dikilerek Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesi ağaçlandırılmış oldu.

Son olarak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından işlenmiş ahşap ürünler, ağaç tohumları, çeşitli bitkiler ve taşlar sergilendiği stantlarda katılımcılar tarafından gezilerek görüldü.

Bafra’da 16 Bin Fidan Dağıtımı Yapıldı

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü yerleşkesinde, ağaçlandırma seferberliğine istinaden, yeşil alanların artırılması hedefiyle halka 16 bin fidan dağıtımı yapıldı.

Müdürlük personeli ve Kaymakam Türkel, Bafralı vatandaşların yoğun katılımı ile Orman İşletme bahçesinde çeşitli türlerin yer aldığı fidanları halkla buluşturdu. Bu türler içerisinde gelir getirici ve kullanım alanı geniş olan Defne ve Fıstık Çamı gibi fidanların yanında Mavi Servi, Kara Servi ve Mazı gibi türler de dağıtıldı.

Kısa bir konuşma yapan Kaymakam Türkel, “Fidan dikmenin ve ağacı korumanın önemine dikkat çekerek; ağaca ve yeşile kıymet veren canlıya kıymet verir mesajını verdi. Defne ve Fıstık Çamı türleri hakkında gelir getirici olması ve kullanım alanı üzerinde durdu.”

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü olarak temin edilen 16 bin adet fidan Bafra Kaymakamı TÜRKEL ve Bafra Orman İşletme Müdürü SARICA tarafından yoğun bir şekilde katılım sağlayan halka dağıtıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Orman İşletme Müdürlüğü “Orman Haftası”nı Kutladı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0