BAFRA GÜNDEM

Bafra Olimpik Mehteran Takımı Projesi açılış programı

 
 688
Bafra Olimpik MehteranTakımı Projesi açılış programı - İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Samsun Bafra Olimpik Mehteran Takımı Projesi için açılış programı düzenlendi.
IHA

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Samsun Bafra Olimpik Mehteran Takımı Projesi için açılış programı düzenlendi.

Alpaslan Türkeş Parkı’nda düzenlenen açılış programında konuşan Bafra Roman Hakları Mehteran ve Müzisyenler Derneği Başkanı Barış Yilelek, ”Olimpik mehteran takımı projesi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilmiş, büyüklerimizin bizim seslenişimi kulak vermiş, bizlere cevap vermiş bir proje olarak gündeme gelmiştir. 10 ay sürecek olan projemizin ana hedefleri amaçları vardır. Geziler düzenlemek, okullarda müzik taramaları yapıp müziğe yetenekli öğrencilerin seçilmesi, yönlendirilmesi, dezavantajlı gurubun istihdam edilmesi gibi ana temelleri içeren hedeflerimiz bulunmaktadır. Bafra mehteran takımı 24 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bizler iki arkadaş uzun zamandır çabalarımızın sonucunda Recep Tayyip Erdoğan’ın Külliye programında bunu dile getirme fırsatı bulduk. Sağ olsunlar bizlere kulak verdiler, yolları açtılar. Bizler de projemizi güzel bir şekilde yürütüp, sonlandırmayı amaçlıyoruz. Bafra mehteran takımın daha güzel yerlerde olması için yurt dışında,yurt içinde etkinliklerde ilçemizi temsil etmek istiyoruz" dedi.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise, “Gittikleri yerlerde ilçemizi tanıtıp bu kültürü yaşatmış olacaklar. Proje süreli bir proje ama inşallah bu tür projeler devam eder. Müzikte başarılı olabilecek, yeteneği olan gençlerinde kanalıyla ortaya çıkarılması amaçlardan bir tanesi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Mehteran takımımızın bölgemizde yaşatılması için belediye olarak elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından program mehter takımının gösterileri ve yapılan ikramla son buldu.
Programa İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Erbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Olimpik Mehteran Takımı Projesi açılış programı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-124001
10 Temmuz 2019
19:17
  • Yorumcu-124001
  • 10 Temmuz 2019
  • 19:17

Erkan tanıda getireydiniz ver mehteriii:)))))))

User defaultYorumcu-112168
10 Temmuz 2019
17:50
  • Yorumcu-112168
  • 10 Temmuz 2019
  • 17:50

Olimpik ney mehteranın olimpiyatı mı var ? güzeldir hoştur kültürdür değerlidir. geleneklerımıze sahip çıkmalıyız. abartmadan nesillere aktarılmalıdır. bazan kaş yapalım derken göz çıkarıyoruz. malum yamaç festivali hocalar birbiriyle yarışmadan bütçrlerı ucurmadan işin sonunu getiriyorlar. a