BAFRA SİVİL TOPLUM

Bafra Musiki Cemiyeti Papazın Evi`nde

 
 831
Bafra Musiki Cemiyeti Papazın Evi`nde - Papazın Evi olarak bilinen tarihi bina restorasyon sonrası tören Bafra Musiki Cemiyeti`ne teslim edildi.
Bafra Haber

Papazın Evi olarak bilinen tarihi bina restorasyon sonrası tören Bafra Musiki Cemiyeti`ne teslim edildi.

Papazın Evi olarak bilinen tarihi bina restorasyon sonrası tören Bafra Musiki Cemiyeti’ne teslim edildi.
Samsun İl Özel İdaresi ve Bafra Belediyesinin katkılarıyla restore edilen Papazın Evi törenle Bafra Musiki Cemiyeti’ne teslim edildi.
Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evinin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi’nin resim sergisinin açılışı kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Bafra Musiki Cemiyeti’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra, Papazın Evi olarak bilinen binanın yeniden inşa edilmesinde büyük emekleri geçen Samsun Eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, Eski Bafra Kaymakamı  Ayhan Boyacı, Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’e Bafralı Musiki severler adına teşekkür etti.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ’’Eski adı ile ‘Papazın Evi`’olarak bilinen ve metruk olan bina, Eski Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu zamanında Bafra Musiki Cemiyeti`ne kullandırılmak amacıyla Bafra Belediyesine tahsis edilmişti. Eski Valimiz Güzeloğlu, Bafra Musiki Cemiyeti’nin Bafra’daki çalışmalarını takdir ederek Bafra’yı bu konuda ödüllendirmek istemiş ve cemiyet yetkililerinden nasıl yardımcı olabileceğini sormuştu. Bafra Musiki Cemiyeti yöneticileri şimdiki yerlerinin cemiyet çalışmaları için uygun olmadığını ve Bafra’da Özel İdare’ye ait bir bina olduğunu söylemişlerdi. Metruk bina düzenlenerek Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evi olarak hizmete sokuldu. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Konuşmalardan sonra katkılarından dolayı Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’e Bafra Musiki Cemiyet Başkanı Namık Anarat ve Yönetim Kurulu üyeleri plaket takdim etti.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise Bafra Musiki Cemiyetinin her etkinliğinde desteğini esirgemeyen Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Cengiz Cermen’e plaket sunarak, teşekkür etti.

Plaket sunumundan sonra ise açılış kurdelesi kesildi.  Kurdeleyi Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Bandır ile Samsun’dan gelen Koro Şefleri birlikte hayırlı olması dileğiyle kestiler.

Kalabalık grup daha sonra Bafra Musiki Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Bafralı Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi’nin resim sergisinin açılışını yaptılar. Açılışta davetlilere çikolata yerine Kaymaklı Bafra lokumu takdim edildi.

Bafra Musiki Cemiyeti Kültür Evinin ve Fotoğraf Sanatçısı Cemile Çelebi’nin resim sergisinin açılışına Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Daire Amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

PAPAZIN EVİ BAFRA MUSİKİ CEMİYETİNE VERİLMİYOR HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Musiki Cemiyeti Papazın Evi`nde içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 3
User default
07 Kasım 2017
21:09
  • 07 Kasım 2017
  • 21:09

Fuzuli işler.hiç bir anlam ve önemi var mı acaba şu yapılanların.birkaç kişinin egosunu tatmin etmek iş sayılır mı?hiç sanmıyorum.

User default
07 Kasım 2017
21:09
  • 07 Kasım 2017
  • 21:09

O teyze de kim abo.aceleyle gecelikle gelmiş.günah kız çarpılırsın.ilçe başkanım dikkatli bakma sen de çarpılırsın ha.maşşallah

User default
07 Kasım 2017
21:09
  • 07 Kasım 2017
  • 21:09

Cok güzel müzik alanında cok eksiğiz.önemlı ama bando takımımız dağıtılmiş eskiden mehteran takımı vardı.malum.ne desek cemiyet takılsın koru fılan ama kültür oluşturmak ıcın bunlar şart