BAFRA

Bafra Mevlanaspor 1. Küme Şampiyonu Olarak Elit Lig’e Yükseldi

 
 1634
Bafra Mevlanaspor 1. KümeŞampiyonu Olarak Elit Lig’e Yükseldi - Bafra Mevlanaspor 1. Küme 19- B Grubunda, Lig’in son haftasına girilirken, Play Off şansını devam ettirmek isteyen Vezirköprü Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünü konuk etti.
Bafra Haber

Bafra Mevlanaspor 1. Küme 19- B Grubunda, Lig’in son haftasına girilirken, Play Off şansını devam ettirmek isteyen Vezirköprü Gençlik Hizmetleri Spor Kulübünü konuk etti.

Her iki takımada galibiyetten başka skor yaramıyordu. Ev sahibi Mevlanaspor, kalede Yunus, Ahmet, Emre, Kerem, Melih, Yusuf, Veyis, Sefa, Uzan, Muhammed ve Soner on biri ile sahada yerini aldı.

Orta Hakem Muhammed Çetin Demir'in düdüğü ile oyuna Mevlanaspor başladı. Maça hızlı başlayan Bafra Mevlanaspor üst üste bulduğu ataklara rağmen bir türlü golü bulamadı. İlerleyen dakikalarda oyuna denge gelse de daha çok pozisyona giren Mevlanaspor oldu.

Dakikalar 45'i gösterirken, Soner'in ara topunda Eren Uzan takımı adına takımının ilk golünü kaydetti. Mevlanaspor, bu skorla ilk yarı 1-0 önde soyunma odasına gitti.

Vezirköprü maça hızlı başlamaya çalışsa da Mevlanaspor buna müsaade etmeyip, oyunda üstünlüğü tekrar ele geçirdi. Dakikalar 55 ' i gösterirken, Sefa'nın ara pasında Uzan takımı adına 2. golü kaydetti.

Bu dakikadan sonra üst üste ataklar geliştiren taraf Mevlanaspor, 78. Dakikada yine sahneye çıkan Uzan kendisinin 2. ve takımının ise 3. Golünü kaydetti. Bu skorla Mevlana spor 3-0 üstünlüğe ulaştı.

Vezirköprü Gençlik Hizmetlerispor bu golden sonra oyundan düşmeye başladı. Duran top organizasyonunda Mevlanaspor’dan Emre, Vezirköprüspor kalecisine yaptığı hareketten dolayı ikinci sarıdan kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Bu dakikadan sonra skorda bir değişiklik olmadı ve maç 3 - 0 Mevlanaspor' un üstünlüğü ile tamamlandı. 

3 puanı alan Bafra Mevlanaspor puanını 26 yaparak 1930 Bafraspor'u ikili averajda geride bıraktı ve Şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

1930 BAFRASPOR ve TEKKEKÖYSPOR DA PLAY- OFF' TA

#1930-bafraspor1#, Tekkeköyspor play off' a yükselen diğer takımlar oldu. B Grubu Şampiyonu Bafra Mevlanaspor, Play off ikincisi 1930 Bafraspor, Play- off üçüncüsü ise Tekkeköyspor oldu.

ŞAMPİYON MEVLANASPOR' A SEVGİ SELİ

Maçtan sonra şampiyonluğu doyasıya kutlayan Mevlanaspor futbolcuları ve taraftarlarında görülmeye değer bir sevgi seli vardı.

KULÜP BAŞKANI ŞENGÜL: "BİZ BİR AİLEYİZ "

Maçın ardından bir konuşma yapan Bafra Mevlanaspor Kulüp Başkanı Servet Şengül “Çocuklarımızı yürekten tebrik ediyorum. Bafra Mevlanaspor olarak kurulduğu günden bugüne spor adına çok güzel şeyler oldu. Çoğunluğu Mevlana Mahallesi gençlerinden oluşan bu çocukların böyle güzel başarılar elde etmesi hem Mahalle Muhtarı olarak hem de bu kulübün Başkanı olarak bizleri çok mutlu etti. Bizler bir aileyiz. 

Allah nasip ederse önümüzdeki Mart ayındaki yerel seçimlerde Mevlana Mahallesinin  tekrar hizmetine talibiz. Aza arkadaşlar ve ben; gençlerimize nasıl daha yaşanabilir, sosyal imkânların çok olduğu bir mahalle inşa edebilme düşüncesindeyiz. Hep bu güzel hayalleri gerçeğe dönüştürebilmenin çabası içeresindeyiz.

MUHTAR OLARAK MEVLANA MAHALLESİ' NE ÇOK ŞEYLER KAZANDIRDIK

Muhtarlığa talip olduğumuzda; verdiğimiz beyanatlardan birçoğunu gerçekleştirdik. Öncelikle Sağlık Ocağı, eczane, çocuk oyun parkları, kaldırımlar, asfaltlar ve sportif faaliyetler ile halı saha gibi birçok işlerin altına imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Çocuklarımızı Şampiyon oldukları için kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. "dedi. 

2. BAŞKAN ÖZTÜRK: " MEVLANASPOR DEĞİL BAFRA KAZANDI "

Daha sonra Kulüp ikinci Başkanı Arif Öztürk ise şunları söyledi: “Bugün Bafra Mevlanaspor değil, Bafra kazanmış oldu. U19 Ligi olmasına rağmen burada şunu gördük ki bu gençlere imkânlar sağlanırsa elbette ki daha güzel şeyler olacak. Gerek 1930 Bafraspor' da gerek Genç Bafraspor' da gerekse Bafra Mevlanaspor' da ve diğer kulüplerimizden Dededağı, Fetihspor, Hacınabispor ve Gençlik Hizmetleri Sporumuzun da altyapı anlamında çok kaliteli değerli oyuncularımız var.

YETERLİ TESİSLERİMİZ YOK

Maalesef bunları değerlendirecek yeterli tesislerimiz yok. Yeterli Tesisler Bafra’mıza kazandırıldığı takdirde, Bafra'nın eşlerine ve çocuklarına da fırsatlar tanındığı takdirde Bafra’nın 5 yılda istenilen yere geleceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

#bafra3# potansiyel olarak birçok ilçeden avantajlı. Lâkin bu avantajı biz maalesef dezavantajı çeviriyoruz. Hani derler ya " Kendi ayağına kurşun sıkmak " diye bir tabir var, işte böyle bir şey.

BAFRALI ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKAMIYORUZ

Biz kendi çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz. Bugün Samsun Atakum Beldespor’un kadrosunda, 2001 doğumlu 4  Bafralı çocuğumuz var. Bunlar neden Bafraspor' da, Mevlanaspor' da veyahut diğer kulüplerde olmasın.

BAFRA' DA KULÜPLER BİRLİĞİNİ KURALIM

Biz kendimiz sorumluluk almadıkça, bu işlerin çözümünü bulmak zor olur. Gelin haydi Bafralı iş adamlarıyla, amirleriyle, her kesimiyle bir olalım. Bafra'da sporu el ele kalkındıralım. Öncelikle Bafra da Kulüpler Birliği'ni kurarak ilk adımı atmış olabiliriz.

Bu konuda, Bafra Belediyesinin yapmış olduğu Spor Müdürlüğü Departmanı' ndaki sporun içinden gelen Yusuf Danışmaz hocamızın öncülüğünde bunu gerçekleştirelim. Kesinlikle ve kesinlikle her ne olursa olsun, dışarıdan oyuncu getirmek yasaklansın. Spor, yücelecekse varsın Bafra'mızın gençleriyle yücelsin.

Derin ilgileri ve önemli hizmetleri için, yoğun gayret ve destekleri için başta, Teknik Ekip Mustafa Şahin, Cem Çatmakaş,  Ercüment Şen ve Orhan Girginer hocalarıma, Genel Sekreterimiz Abdullah Uyar ile tüm yönetici arkadaşlarıma, Sayın Muhtarım ve Mevlanaspor Kulüp Başkanı' m Sayın Servet Şengül' e sonsuz teşekkür ediyorum.

ALLAH BİZLERİ UTANDIRMASIN

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Şampiyon Çocukların gözlerinden öpüyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Allah bizleri utandırmasın. Güzel şeyler olacağına ben kalpten inanıyorum. Yeter ki biz Bafra'da birlik ve beraberliği sağlayalım.

BAFRA SINIRLARI DIŞINDA BAFRA' NIN DOSTU YOK

Allah'ın izniyle hepsi olacak inşallah. Şunu bilmenizi istiyorum ki; Bafra sınırları dışına çıkıldığı zaman Bafra'nın dostu yok. Bu maalesef böyle ama biz o dostluğu Allah'ın izniyle her yerde kazanacağız. Bu vesileyle sevgi ve saygılar sunuyorum. “dedi.

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Mevlanaspor 1. Küme Şampiyonu Olarak Elit Lig’e Yükseldi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 3
User defaultYorumcu-112136
10 Aralık 2018
10:37
 • Yorumcu-112136
 • 10 Aralık 2018
 • 10:37

Biz inandık sizde inandınız bizim icin macı aldınız tebrikler mevlana takımı hep yanınızdaydım d:açafdasa

User defaultYorumcu-112136
10 Aralık 2018
10:32
 • Yorumcu-112136
 • 10 Aralık 2018
 • 10:32

Gün gelecek süper lig de bizim olacak .

User defaultYorumcu-112129
10 Aralık 2018
08:54
 • Yorumcu-112129
 • 10 Aralık 2018
 • 08:54

Uzaaaaaannn kralsın sen kral