GÜNDEM

Bafra Mesleki Eğitim Kampüsü İçin Bugün Start Verildi

   |   
 1920
Bafra Mesleki Eğitim Kampüsüİçin Bugün Start Verildi - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, zorlu salgın döneminde yüz yüze eğitime devam eden tüm öğretmen ve idarecilere bugün itibarıyla 2. başarı belgelerini gönderdiklerini açıkladı.
Bafra Haber

 | Bafra haber - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, zorlu salgın döneminde yüz yüze eğitime devam eden tüm öğretmen ve idarecilere bugün itibarıyla 2. başarı belgelerini gönderdiklerini açıkladı.

Bakan Mahmut Özer, Samsun’da Köy Yaşam Merkezi açılışı ve Mesleki Eğitim Merkezleri ile Sektörler Buluşması programına katıldı. Samsun’dan ayrılmadan önce protokol üyeleri ile birlikte Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda açıklamalarda bulunan Bakan Özer, tüm öğretmen ve idarecileri başarı belgesi ile ödüllendirdiklerini söyledi.

“Tüm öğretmen ve idari personelimize 2. başarı belgesini göndermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz”
Korona virüsü salgını döneminde öğretmenlerin fedakarca görev yaptığının altını çizen Bakan Mahmut Özer, “2021-2022 yılı eğitim-öğretim yılı için son haftaya girdik. Bu eğitim öğretim yılını kararlı bir şekilde yüz yüze eğitimle tamamlayabilmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu sürecin en büyük kahramanları öğretmenlerimiz. Öğretmenlerimiz gerçekten her gün maske ile ders anlattılar, süreçleri takip ettiler ve aşılama oranlarıyla da sadece Türkiye ortalamasının üzerinde değil OECD ortalamasının da çok üzerinde bir ortalamayla güzel bir örnek teşkil ettiler. 1. dönemin sonunda tüm öğretmenlerimize ve idari personelimize bu fedakarlıklarından dolayı başarı belgesi verdiysek, bugün itibariyle de tüm öğretmen ve idari personelimize 2. başarı belgesini göndermiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm öğretmenlerimizi, bu sürece katkı veren tüm idari personelimizi kutluyorum” dedi.
Köy Yaşam Merkezleri’nin öneminden de bahseden Bakan Özer, “İnşallah Samsun’da başlayan bu proje tüm il ve ilçelerimizde ihtiyaç olunan her noktada köy okullarıyla, köy anaokullarıyla, halk eğitim merkezleriyle, yaz kamplarıyla, matematik atölyeleriyle özellikle bu sene başlatmış olduğumuz yaz okullarıyla çok yaygın bir şekilde kullanılacak. Valimiz Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, milletvekillerimize ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Böyle bir projenin Samsun’dan başlaması sembolik olarak da çok anlamlıydı. Bunu hayata geçirmek bizleri mutlu etti” diye konuştu.

“2021 Aralık ayı sonunda 160 bin olan çırak-kalfa sayısı bugün itibariyle 510 bine ulaştı”
Mesleki eğitim merkezleri sayesinde çırak ve kalfa sayısında büyük bir artış yaşandığına da değinen Özer, şunları söyledi:
“Mesleki eğitim merkezileriyle ilgili 2021 yılının sonunda yapmış olduğumuz kanun değişikliği ve dönüşüm mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenci, çırak ve kalfa sayısında ciddi bir artışa yol açtı. 2021 Aralık ayı sonunda 160 bin olan çırak-kalfa sayısı bugün itibariyle 510 bine ulaşmış durumda. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi 2022’in sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacağız. Samsun’da da iş dünyasının değerli temsilcileriyle oda ve borsa temsilcileriyle, oda ve borsa temsilcileriyle bu imkanı nasıl arttırabiliriz onu değerlendirme imkanımız oldu. 2 tane karar aldık. Biri Samsun’daki mesleki eğitim merkezlerindeki çırak-kalfa sayısını 20 bine çıkartacağız.

İkincisi ise Bafra’da uzun zamandır beri bir çalışma vardı. Mesleki Eğitim Kampüsü yapılmasıyla ilgili Meslek Liseleri Kampüsü yapılmasıyla ilgili ona da bugün itibarıyla start vereceğiz. Bakanlık olarak o kampüsteki projeyi de destekliyoruz. Böylece bir taraftan merkezdeki mesleki eğitim kapasitesini arttırırken diğer taraftan Bafra’da mesleki eğitimle ilgili çok ciddi bir altyapısı olan kampüsü inşa ederek Samsun’daki mesleki eğitim kapasitesini çok daha üst seviyelere çıkartacağız.”

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Mesleki Eğitim Kampüsü İçin Bugün Start Verildi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 12
User defaultYorum Id: 148611
15 Haziran 2022
12:47
 • Yorum Id: 148611
 • 15 Haziran 2022
 • 12:47

Sayın bakan ınşallah okur yazılanları 2020 ye tek basına ek atama verılmedı sınav sonucu acıklanmayan 2021 de dahıl ettınz .para bulundu okul yapıldı öğretmen atayacakmısınz.o kampusun parası hangi zamlarla bız vatandaşlardan çıkacak.yeterı kadar teknolojım yapabılcek mısınz.yada sayın vekilin tofaş kavşagında 1 kısının bıle yuruyemedıgı gbı kaldırımlarmı yapılcak .kervanı yolda düzmeyın mılletı üzmeyın.tofaş kavşağına alt geçite kaldırım yapamıyanlar tek kişilik sınıflar yaparlar .öğrencıler o servıs parasını nasıl verecek ılk onları dusunun.(meslek lisesi mezunu)

User defaultYorum Id: 148449
14 Haziran 2022
00:30
 • Yorum Id: 148449
 • 14 Haziran 2022
 • 00:30

Bafra çetinkaya mahallesindeki ucube inşaat tarih oluyor. meslek liseleri kampüsü bölgeye güneş gibi doğacak. ak parti samsun vekili orhan kırcalı samsun-bafra yol aydınlatmasından bir başladı durmuyor. bafraya diş hastanesi kazandırdı. hangi ilçede diş hastanesi var?artık diş için samsuna gitmek yok. ölümlü ve yaralanmalı yüzlerce kaznın olduğu bafra otagar kavşağı süper oldu. can ve mal kaybı sıfır. bafra hükümet konağı bittibitecek. teşekkürler ak parti. teşekkürler recep tayyip erdoğan. teşekkürler orhan kırcalı. cumhur ittifakı durmadan çalışıyor.

Cevap
 • Yorum Id: 148612
 • 15 Haziran 2022
 • 12:54

Evet haklısın hala 50 tl lık yakıt alıyoruz bız mantıgıyla devam edın kardesım .cunku sayın vekıl tek kişinin bıle yuruyemedgı tofaş alt geçitinide yaptırmıstı.ısanlar o geçitte bebek arabasıyla yuruyemıyr sonu bıle kadlrımın engebelı.ayrıca kımse babasnın parasıyla degıl milletin vergısyle yapıyor çalışma makamındalar çalışan kendıne yapar ama kaldırım yapamıyorlar daha .mılletın parasıyla yapılanları kımse bız yaptık dıyemez mılletın adına sen vesıle olursun.

Cevap
 • Yorum Id: 148546
 • 14 Haziran 2022
 • 19:30

Bafrada zaten diş hastanesi vardı hem de uzun yıllardır. alaçam yolunda meslek lisesi öğrencilerini kurtlar yerse de şaşırmayın. neticede ormanlık arazi

Cevap
 • Yorum Id: 148501
 • 14 Haziran 2022
 • 15:06

Yol köprü hastane devletin yapmakla zorunlu olduğu hizmetlerdir

Cevap
 • Yorum Id: 148487
 • 14 Haziran 2022
 • 12:39

Hangi ilçede diş hastanesi var yazmışsın bi bakayım dedim çarşambada var,vezirköprüde var,tekkeköyde var başkada bakmaya gerek duymadım.sana söylediğimde bende kalsın.

Daha Fazla Cevap Göster
User defaultYorum Id: 148608
15 Haziran 2022
11:50
 • Yorum Id: 148608
 • 15 Haziran 2022
 • 11:50

Kampüs çığırtkanlığı yapan ve meslek lisesi öğrencilerini şehirden uzaklaştırıp 6 tanesini bir yere hapsedip eğitim sistemini mi kurtaracaksınız. bu ekonomik şartlarda devletin bu kampüs projesine 1 milyar ayiramayacagini kircali ve avanesi de biliyor. boş vaad bu...

Daha Fazla Yorum