BAFRA

Bafra Mahallelerinde "Kırsalda Kadına Şiddetin Önlenmesi" Konulu Halk Toplantıları Gerçekleştirildi

 
 1011
Bafra Mahallelerinde "Kırsalda Kadına ŞiddetinÖnlenmesi" Konulu Halk Toplantıları Gerçekleştirildi - Bafra Kaymakamlığı, Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Bafra Belediyesi ve Bafra İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün ortak girişimleri ile “Kırsalda Kadına Şiddetin Önlenmesi” konulu bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. 
Bafra Haber

Bafra Kaymakamlığı, Bafra Rehberlik Araştırma Merkezi Bafra Belediyesi ve Bafra İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün ortak girişimleri ile “Kırsalda Kadına Şiddetin Önlenmesi” konulu bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. 

11 Ekim 2018 tarihinde Alparslan Türkeş parkında başlatılan bilgilendirme toplantılarının ikincisi 26 Ekim 2018 tarihinde Bafra Doğanca mahallesinde gerçekleştirildi.

Bafra Kaymakamlığı sorumluluğunda ve Bafra RAM Müdürü İlker Karakaya koordinasyonu ile gerçekleşen halk toplantılarında Bafra RAM Psikolojik Danışmanlar Faruk Gülşen ve Fatma Kübra Köse Bafra Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep Taş kadına şiddet ve aile içi şiddet konularından sunumlar yaptılar. Yapılan bilgilendirme, farkındalık oluşturma çalışmalarında: kadına uygulanan şiddetin türleri, aile içinde şiddetin çocuğa etkileri, toplumda kadının yeri, kadın-erkek eşitliği, kadının hukuki hakları ve şiddet önleme ile ilgili danışılacak kurumların tanıtılması konularına değinildi. Bafra Belediyesi Kültür Müdürlüğü de kadına şiddetin önlenmesi konulu halk toplantılarına katılımları ile destek oldu. Çalışmaların Bafra İlçe merkezde ve köylerinde 2019 yıl sonuna kadar devam edeceği, mümkün olduğu kadar herkese ulaşma hedefinde belirtildi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Mahallelerinde "Kırsalda Kadına Şiddetin Önlenmesi" Konulu Halk Toplantıları Gerçekleştirildi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0