GÜNDEM

Bafra Giad Osb Müdürü Recai Akcer`i Ziyaret Etti

 
 448
Bafra Giad Osb Müdürü Recai Akcer`i Ziyaret Etti - Bafra Genç İşadamları Derneği Bafra`nın işleyen lokomotifi Organize Sanayi Bölgesi sorunları ve üzerinde çalışılacak projeler için Bafra Organize Sanayi Bölge Müdürü Recai Akcer ile bir araya geldi.
Bafra Haber

 |  - Bafra Genç İşadamları Derneği Bafra`nın işleyen lokomotifi Organize Sanayi Bölgesi sorunları ve üzerinde çalışılacak projeler için Bafra Organize Sanayi Bölge Müdürü Recai Akcer ile bir araya geldi.

Bafra`mızın sanayi anlamında atılım yapabilmesi ve istihdam oluşturabilmesi açısından Organize Sanayimizin önemi büyüktür, diyen Bafra GİAD Başkanı Alper Güngör, "2013 yılı öncesinde Bafra Organize Sanayisinde sadece 150 dönümlük bir alan firmalara tahsis durumunda iken 2017 yılında ise sadece 150 dönümlük bir arazi firmalara tahsis durumu edilecek vaziyette.

 Bu da Bafra`mız ekonomisi açısından gerçekten çok kıymetli bir değer. Son yıllarda özellikle Bafra Ticaret Borsamızın çabaları ile diğer kurumlarımızın desteği Sanayimizde Medikal OSB ve Sera OSB`yi duyar hale geldik. Bafra`mız açısından istihdam yaratacak ve aynı zamanda ekonomisine can verecek olan bu projeler her Bafralının da olduğu gibi bizler açısından memnuniyetle karşılanmış ve bu projelerde üzerimize düşen bir görev varsa da destek vermişizdir.

Tabii ki bu tarz büyük yatırımları bu bölgeye getirirken bazı aksaklıklar göz ardı edilemez. Bölgenin telefon ve internet sorunu alt yapı sorunları gibi sorunlar göz ününe alındığında buradaki işlerin aksaması gibi sorunlar teşkil etmekteydi. Yine Bafra Ticaret Odası Başkanlığı girişimleri ile telefon ve internet sorunu problemlerinin halledilmesi ile çözüme kavuşturulması iletişim konusundaki sorunları gidermiştir.

Organize Sanayi için bize düşen görev bölgeye yatımcı çekebilmek ve de alt yapısal olarak tespit edilen sorunları olabildiğince ilgili makamlara iletip en kısa sürede hallettirebilmektir. Şu an üzerinde durduğumuz projeler Bafra`mızın marka değerlerini ön plana çıkarmak ve de insan gücü olarak nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Organize sanayide çalışan istihdam sayısını artırabilmek içinde yatırımcı çekebilmektir. Sizlerle paylaşabileceğimiz birçok konu var tabià® ki bu noktada Bafra`mıza katkı sağlayabilecek her ne proje varsa biz destekçisiyiz."  şeklinde konuştu.

Bafra Karma Ve Medikal İhtisas OSB Müdürü Recai Akcer ise "Bölgemizde birçok yatırımcı gelmiş ve bölgede bugüne kadar, 33 firmaya 42 adet parsel tahsis edilmiştir.

Proje aşamasında olan ve yapımı devam eden firmaların üretime geçmesi ile birlikte elbette istihdam sayısında büyük bir atış olacaktır. İnşaatı biten ve faaliyete geçen firmalarımızdan biri olan Fabio Hava Süspansiyon Sistemleri ve Yedek Parça firması şu anda ortalama 150 kişi istihdam etmiş, beş yıl içerisinde de kapasitesini artırarak 500 kişi istihdam edecektir.

Diğer firmalar da faaliyete başladıklarında Bafra`mızın işçi istihdam sayısında önemli bir sayıya ulaşacağız. Bafra Organize Sanayi Bölgesi kabuğunu kırmıştır. Yönetimimizin, birlikte çalıştığımız sivil toplum örgütlerimizin, odalarımızın katılımı ve gayretli çalışmalar neticesinde Organize Sanayi Bölgemize ilgi artmıştır.

Şu an Bafra Karma ve Medikal OSB`de yatırımlar tüm hızı ve yoğunluğuyla devam ediyor. Buna bağlı olarak da yerlerimiz azaldı. Bu anlamda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar Bey`in çabaları büyüktür. Tabii ki bu tahsisler devam ederken bölgemizde özellikle ihtiyaç duyulan Doğalgaz eksiğimiz vardır. Bu konunun da üzerinde durulması ve Organize sanayimize en kısa zamanda getirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda sizlerinde buraya olan ilgisi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir ve bölgemize yapılacak olan her yatırım Bafra`mız için bir kazançtır. Her türlü soruna beraber göğüs gere ve birbirimize kenetlenirsek başaramayacağımız iş yoktur.

Netice olarak Bafra`mızın değerlerini ön plana çıkartabilecek projelerinizi takip ediyor ve sizlere başarılar diliyorum. Tabi şu konuyu da hatırlatmadan geçmeyelim: Organize sanayimizde 22 Mayıs 2017 pazartesi günü Bafra iş ve ihracat geliştirme Merkezimiz açılıyor. Sanayicilerimizin, İş adamlarımızın ve maddi imkanı olup da proje üretme noktasında destek isteyenlerin uğrak yeri olması gereken bu merkezimiz her kesimden her sektörden herkese hizmet verecek özellikle iş geliştirmeler olsun, ihracatta yapılacak geliştirmeler olsun Bafra`mıza bir ivme kazandıracaktır.

Bafranın haberi, bafra
  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Giad Osb Müdürü Recai Akcer`i Ziyaret Etti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0