BAFRA

Bafra Genç İşadamları Derneği Polonya’da 

 
 1514
Bafra Genç İşadamları Derneği Polonya’da  - Bafra Genç İşadamları Derneği (GİAD) üyeleri, Avrupa pazarında yer edinme çalışmaları kapsamında Polonya’ya iş gezisi düzenledi. 
Bafra Haber

Bafra Genç İşadamları Derneği (GİAD) üyeleri, Avrupa pazarında yer edinme çalışmaları kapsamında Polonya’ya iş gezisi düzenledi. 

Polanya ziyaretine, Bafra Genç İş adamları Dernek Başkanı Alper Güngör, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Akkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yurduseven, Dernek Üyelerimiz Faik Turan, Yavuz Selim Muratoğlu, Cahit Müderrisoğlu, Engin Liman, Kenan Yıldırım, Kenan Yıldızoğlu, İsmail Tosuner, Vedat Ertürk, Yaşar Kaba, Numan Altın, Hasan Tuslak, Volkan Bolat, Mesut Gamsızoğlu, Kadir Tosuner, Mustafa Çağlayan ve Dernek sekretaryamız Murat Sever katıldı. 

#bafra0# Genç İşadamları Derneğinden iş seyahati ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı. 

Bafra GİAD olarak kurulduğumuzdan bugüne elimizden geldiği kadar ülke ekonomisine  katkı sağlamak ve istihdama yönelik programlar yaparak bölgemize değer katmaya çalıyor ve çapalıyoruz. 

Bu bağlamda ülkemize gelir getirici ve ihracatı artırmaya yönelik olarak Avrupa pazarında yer edinme çalışmalarımız her dönem olduğu gibi bu dönemde devam etmektedir. 

Bu dönem 2ncisini düzenlediğimiz Yurt Dışı İş geliştirme ve İhracat Artırmaya yönelik Pazar arayışlarımızda Avrupa pazarında Polonya’da ziyaretlerde bulunduk. 

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Varşova Ticaret Müşavirliği ile Polonya'da Poledu firması aracılığı ile görüşme yapıldı. Polonya'da yatırım yapılabilecek eğitimden tarıma, inşaat sektöründen hayvancılığa kadar bütün ticari alanlar hakkında Varşova Ticaret Baş müşaviri Sn. Attila Gökhan Kızılarslan ile özel toplantı gerçekleştirdi. Bu kapsamda Tekstil ve Gıda sektörünün ve aynı zamanda Bilişim teknoloji pazarının açıklarından bahsedildi ve yatırım olanakları konuşuldu. 

Bugün Polonya 40 milyon nüfuslu bir ülke ve aynı zamanda Avrupa’nın diğer ülkelerine açılan bir kapısı. Diğer Avrupa ülkelerinin de sanayilerini bu ülkeye kurmuş olmaları ve Avrupa’nın üretmeye aç bir kenti olması neticesinde yatırım yapılmaya kalkıldığında devlet destekleri ve ithalat/ihracat destekleri ile üreticinin ve yatırımcının yüzünü güldürmektedir. Sürekli büyüyen Pazar payı ile de hem ekonomik hem de çevresel faktörlerle birlikte yatırımcının büyümesine olanak sağlamaktadır. Ziyarete katılan dernek üyelerimizin yapacağı istişarelerle bölgedeki ihracat ve ithalat noktasında ve aynı zamanda Avrupa ülkesine yapılacak yatırımlar noktasında bölgemizin kazançları yine sizlerle paylaşılacaktır.

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Genç İşadamları Derneği Polonya’da  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 11
User defaultYorumcu-117347
18 Nisan 2019
23:11
 • Yorumcu-117347
 • 18 Nisan 2019
 • 23:11

Pazar hikaye eglence sahane

User defaultYorumcu-120067
18 Nisan 2019
17:17
 • Yorumcu-120067
 • 18 Nisan 2019
 • 17:17

Genç iş insanları ve tso yönetimine sesleniyorum ilk önce tso binasını rezil halinden kurtarın sonra kapruz satarsınız

User defaultYorumcu-117672
18 Nisan 2019
13:11
 • Yorumcu-117672
 • 18 Nisan 2019
 • 13:11

Abi dernek tso da şu anda arnavutlukta pazar arıyormuş, gökseli örnek alıyorlar

Daha Fazla Yorum