BAFRA

Bafra Geçiş Yoluna Hız Koridoru Kuruluyor

 
 1799
Bafra Geçiş Yoluna Hız Koridoru Kuruluyor - Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İYİ Parti grubu adına Kamil Baş’ın Samsun-Sinop yolundaki ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının önlenmesi ve alınacak tedbirler ile ilgili yazılı soru önergesine cevaplar verdi.
Bafra Haber

 |  - Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İYİ Parti grubu adına Kamil Baş’ın Samsun-Sinop yolundaki ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının önlenmesi ve alınacak tedbirler ile ilgili yazılı soru önergesine cevaplar verdi.

Kamil Baş’ın soru önergesinde şu ifadeler yer aldı:

Samsun Sinop karayolu üzerinde meydana gelen Yaralanma ve Ölümlü trafik kazalarından dolayı Bahçeler mah, Alparslan mah, Fevzi Çakmak mahalleleri Hudutlarına denk gelen bu alanlarda ikamet eden vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda can ve mal güvenliği açısından yaya geçitlerinin ve orta refüjlerin Kapatılarak önlem alınması gerekmektedir.

Ve Orta refüjlerin yükseltilmesini.

Bu bölgede daha güvenli olabilmesi için alt ve üst geçitlerin Yapılması yönünde çalışmaların sağlanması

Talep ediyoruz.

*Dolmuşlar için belirli mesafelerde indi bindi durak alanları oluşturulması yolcu kazalarının önüne geçilmesi Aynı zamanda yol güzergahında bulanan bütün tali yol Bağlantılarınında ehemmiyetini sağlamak için Hız sınırlamaları ve trafik ikaz lambaları konularak sürücülerin daha dikkatli olmaları yönünde çalışmalar yapılmasını talep ediyoruz.


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın soru önergesine verdiği cevaplar

Yaya geçitlerine motosiklet ve bisiklet engeli

Türkeş Parkının karşısında yayaların geçmesi için motosikletlerin, el arabalarının ve bisikletlerin geçemeyeceği, geçecekse de el ile indirip geçirebileceği bir düzenleme yaptık. Bu düzenleme, kazaların oluşmasını engelliyor.

Bafra İlçe Emniyet Müdürümüz, görev yaptığı ülkede bu uygulamayı görmüş. Türkiye'de ilk kez biz uyguladık ve gerçekten olumlu sonuçlar aldık. Buradaki vatandaşlar da bu düzenlemenin doğru 

Orayı  kullanan engelli vatandaşlar rahatlıkla karşıya geçebiliyor. Ancak motosikletle geçmek isteyenlerin inmeleri gerekiyor, bisikletle geçmek isteyenlerin de aynı şekilde inmeleri gerekiyor. Küçük el arabalarıyla geçiş mümkün olmuyor. 

Tofaş Kavşağı'ndan itibaren yukarı ya da aşağı kısımlarda genelde motosiklet veya bisiklet kazaları yaşanıyor. Yürüyerek geçen vatandaşlarda sorun yok, koşarak bile geçebiliyorlar. Ancak motosiklet veya el arabasıyla geçerken hızlarını kontrol edemedikleri için kaza yapıyorlar.

Şimdi, üst geçitlerin yapılmayacağı yerlere bu düzenlemeyi yapacağız. Böylece kazaların olmayacağını düşünüyoruz.

Bafra geçiş yoluna hız koridoru

hız limitiyle ilgili söylediklerinize değinmek istiyorum. Trafik Komisyonu ile birlikte, zabıtamızdaki trafikten sorumlu görevli Uğur Bey ve zabıta amirimiz, Samsun Emniyeti ile görüşmeler yaparak buraya en uygun hız koridorunu belirledik. Hız koridorunun oluşturulabilmesi için çalışmalara başladık.

Ancak komisyon, Kolay Kavşağından Alaçan'a doğru giden mevcut hız kontrol noktasının buraya çok yakın olduğunu ve bu durumun karayolları kurallarına aykırı olduğunu belirtti. Yani, iki hız kontrol noktasının mesafesi çok yakın olduğu için burada bir tane daha yapılamaz dendi. Bu sorunu çözmek için, mevcut hız koridorunu buraya taşıma kararı verdik.

#kolay-kavsagi0#ndan itibaren başlayan hız koridorunu, önümüzdeki günlerde Hastane Kavşağı ile Alaçan Caddesi Kavşağı arasına yerleştireceğiz. Hız limiti yaklaşık 70 km olacak. Bu çalışmalarımız başladı ve ilerliyor.

Ekipler geldi kontrol ettiler, yerlerini tespit ettiler, bir problem yok. Önümüzdeki günlerde onun taşınma işlemini yapacağız. Ondan sonra da kaza olacağının pek ihtimal vermiyoruz. Çünkü hız limiti 70 km olacak.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Geçiş Yoluna Hız Koridoru Kuruluyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorum Id: 218485
08 Haziran 2024
01:16
 • Yorum Id: 218485
 • 08 Haziran 2024
 • 01:16

Esnafın kaldırım işgali devam ediyor bebek arabası olan anneler sakat arabaları vatandaşlar yollarda yürümek zorunda kalıyor.

User defaultYorum Id: 218038
05 Haziran 2024
14:52
 • Yorum Id: 218038
 • 05 Haziran 2024
 • 14:52

Bunlara ek olarak yolların genişletilme çalışması yapılması gerekli bir an önce.yaz tatili ve gurbetçilerin gelişi ile bafra kalabalık olacak daha da..bu yüzden bulvar yolu,gençlik cddesi,beşyol mevkii gibi caddelerin bir tarafındaki binalar mutlaka yıkılmalı.deprem olsa da tehlikeli zaten bu saydığım caddeler.birbirine yapışık.şehirleşme açısından da önemli kimse kusura bakmasın.yoksa kaldırımların yollardan buyuk olduğu bir yerleşim yeri köy olmaktan öteye gidemez.

Cevap
 • Yorum Id: 218501
 • 08 Haziran 2024
 • 06:35

Bafrada genişletme yapman için komple yikman lazim bafrayi

User defaultYorum Id: 218218
06 Haziran 2024
11:32
 • Yorum Id: 218218
 • 06 Haziran 2024
 • 11:32

O başkana söyleyin yaya gecitlerini kapatsın motosiklet geçmesin yayalar da üst geçit kullansın tek taraflı düzenleme olmaz az düzgün iş yapın

Daha Fazla Yorum