BAFRA

Bafra Eğitim Sen, Öğretmene Şiddeti Protesto Etti!

 
 2005
Bafra Eğitim Sen, Öğretmene Şiddeti Protesto Etti! - Bafra Eğitim Sen Temsilciliği üyeleri, öğretmenlere yönelik şiddeti ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto etmek için iş bırakma eylemi yaptı.
Bafra Haber

 |  - Bafra Eğitim Sen Temsilciliği üyeleri, öğretmenlere yönelik şiddeti ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto etmek için iş bırakma eylemi yaptı.

Bafra Eğitim Sen Temsilciliği üyeleri, 10 Mayıs Cuma günü, öğretmenlere yönelik şiddeti ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto etmek amacıyla iş bırakarak Bafra Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptılar.

Eğitim Sen Bafra Temsilciliği Başkanı Mahmut Semiz’in yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul'un Eyüp ilçesinde bulunan özel bir okulda müdür olarak görev yapan emekli öğretmen İbrahim Oktugan'ın bir öğrencisi tarafından öldürülmesi hepimizi derinden üzmüştür. Toplum olarak hayatımızın her aşamasında evde, sokakta, iş yerlerinde her gün karşı karşıya kaldığımız şiddet olgusu, okullarımızı da sarmalamış, eğitim emekçilerini de şiddetin hedefi haline getirmiştir. Son olarak bugün İstanbul'da yaşandığı gibi ölümle sonuçlanan ağır sonuçların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Türkiye’nin her yerinde eğitim kurumlarında birbirine benzer şekillerde eğitim emekçilerini hedef alan şiddet olaylarının yaşanması, şiddetin arkasındaki nedenlerin ortaya çıkarılmasını, eğitim kurumlarında eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanmasını gerektirmektedir.

Yaşanan bu şiddet olayları eğitim emekçilerinin itibarsızlaştırılmasından ayrı düşünülemez. Bugün bir Eğitim emekçisini hayattan koparan ne basit bir öfke krizi ne failin öğrenci ya da veli oluşu, ne de öğrencinin uyruğu ile ilgilidir. Bizzat bakanın yaptığı açıklamalarla eğitim sisteminin tüm başarısızlığının nedeni olarak öğretmenlerin gösterilmesi, CİMER uygulamasının velilerin elinde bir sopaya dönüştürülmesi, MEB’in eğitimde yaşanan tüm sorunlara çözüm üretmek yerine öğretmeni ve idarecileri veli ve öğrenci karşısında tek muhatap olarak bırakması, bugün yaşananlara zemin oluşturmuştur.

Okullarda yaşanan şiddetin ve öğretmenlere yönelik saldırıların önlenebilmesi, öncelikle her fırsatta öğretmenleri, eğitim emekçilerini hedef haline getiren politika ve uygulamalara son verilmesinden geçmektedir. Okulda şiddet olaylarının durması için Milli Eğitim Bakanlığını acilen harekete geçmeye ve önlem almaya çağırıyoruz. Yıllardır yaptığımız tüm uyarılara rağmen alınmayan önlemler nedeniyle dün 40 yılını çocukların eğitimine adamış bir öğretmen arkadaşımızı, maalesef bakanlığın ideolojik örgütlenme alanına çevirdiği, yap boz tahtasına dönüştürdüğü eğitim politikalarının sonucu olarak kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyor, İbrahim öğretmenimizin ailesi başta olmak üzere tüm meslektaşlarımıza ve eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz.

Bu basın açıklaması ve etkinlik, eğitim emekçilerinin güvenliği ve itibarının korunması adına yapılmış önemli bir adımdır.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Eğitim Sen, Öğretmene Şiddeti Protesto Etti! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 19
User defaultYorum Id: 216000
12 Mayıs 2024
14:03
 • Yorum Id: 216000
 • 12 Mayıs 2024
 • 14:03

Yahudiler ve yamakları organize ediyor, kuklalar meydana çıkıyor, pkk öğretmenleri öldürdüğünde çıkmadınız, aybüke öğretmende çıkmadınız, resmen kuklasınız

User defaultYorum Id: 215943
11 Mayıs 2024
14:03
 • Yorum Id: 215943
 • 11 Mayıs 2024
 • 14:03

Bir kez olsun devlete veryansın edeceğimize dönüp anne baba olarak aynaya bakmak gerek.eğer ki çocuğunu adam gibi eğitirsen, onunla ilgilenirsen devlet isterse assın kessin değişmez.daha doğar doğmaz çocuğun sussun diye telefonla oynatıyorsun.okullarda çocukta cep telefonu neden olur ya!böyle saçma sapan birşey mi olur ?ulaşmak için okul öğretmeni yada idarecilerle iletişime geçilebilinir.çocuklar okula eğitim öğretim için gider neden makyaj yaparlar.akşam babaların % kaçı eve geldikleri zaman çocuğu ile ders yapar.illaki bilmek gerek değil.en azından test yapınca doğru yanlış kontrolü için de ilgilnemek gerekmez mi ?ha!sadece öğrenci veya veli değil.ahhh eski öğretmenler ah!para için değil nesil yetiştirmek için dişini tırnağına takan canlarımız.çok az kaldı çok.bakıyorum bafra anadolu lisesine kızımın toplantısı için çağrılıyorum.öğretmenlerimiz tutturmuşlar bir batılı modernizayyonist sanki sınıfa değil baloya gidiyorlar.süslü bir kilo boya ile.eğitimcisin sen kardeşim eğitimci.nerede senin beyaz önlüğün ?.birisi boyalı figüren bazısı ben okurum yazarım gerisi beni alakadar etmez.öğrencisi soru sorduğunda ters tepki verir.yahu ilköğretim okulu öğretmeni bile sınıfta siyaset yapabilirmi ya!allah aşkına eğitimle mükellefsin eğitimle.siyaset yapacaksan bırak bu mesleği de öğrencimi zehirleme.devleti oluşturan biz yurttaşlarız.herkes aynaya bakınca benim eksiğim ne desin, dış görünüşe değil iç sesine baksın.

User defaultYorum Id: 215915
11 Mayıs 2024
11:12
 • Yorum Id: 215915
 • 11 Mayıs 2024
 • 11:12

Katledilen öğretmenimiz bir özel okul müdürüydü acaba özel okullarda öğretmenler eylem yaptı mı ya da idarecileri ben şahsen duymadım lgs sınavına bir aydan az kaldı özel okullarda olan öğrenciler okula devam etti ama devlet okulunda olan öğrenciler ya okula gitmedi ya da paydosa kadar top oynadı biraz tuhaf değil mi

Daha Fazla Yorum