BAFRA

Bafra’da Yöresel Kilim Dokuma Kursu

 
 2518
Bafra’da Yöresel Kilim Dokuma Kursu - Bafra İŞKUR HizmetMerkezi ile Bafra Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan Yöresel Kilim DokumaKursu Bafra protokolü tarafından ziyaret edildi.
Bafra Haber

Bafra İŞKUR HizmetMerkezi ile Bafra Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan Yöresel Kilim DokumaKursu Bafra protokolü tarafından ziyaret edildi.

Ziyarete katılanlara kurs hakkında bilgi veren Bafra İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, “732 saat süren bu kursumuz unutulmaya yüz tutmuş meslekler içerisinde olup, Bafra yöresine özgü kırpık kumaştan elde edilen ipler eski tarz dokuma tezgâhlarında işlenerek Yöresel kilimler elde edilmektedir.

Bu kurslardan elde edilen ürünler kursiyerler tarafından satılarak geçimlerini sağlamaları hedeflenmektedir.

Şu ana kadar bu tezgâhlarda dokunan kilimlerin tamamı satılmış olup, yeni siparişler bile alınmıştır. 25 Kursiyerin katıldığı bu kursta İŞKUR olarak katılımcılara günlük olarak 35 TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca Kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortalarını da karşılamaktayız.” dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, “İŞKUR işbirliğinde açılan Mesleki Eğitim Kurslarında Eğiticilerin ücretlerini karşılamakla beraber ihtiyaç duyulan her alanda kurslar açmaktayız.” diye söyledi.

Ziyarete, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun Ak Parti milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu katıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da Yöresel Kilim Dokuma Kursu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0