BAFRA

Bafra’da Şehitlere Saygı Ve Bahar Kalkanı Harekâtına Destek Yürüyüşü Düzenlendi

 
 3298
Bafra Haber

Türkiye Gaziler Ve Şehit Aileleri Vakfı Bafra Şubesi tarafından “Şehitlere saygı ve Bahar Kalkanı Harekâtına Destek Yürüyüşü düzenlendi.

Bafra Protokolünün de katılımı ile yürüyüş gerçekleşti. Vakfın Kızılırmak Mahallesi Ahmet Çavuş Sokak’taki binası önünde saat 16.30’da toplanılıp, Beşyol, Yaşardoğu Caddesi, Tekel Caddesi ve Kadı Çeşmesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyüş yapıldı.

Türkiye Gaziler Ve Şehit Aileleri Vakfı Bafra Şubesi 2. Başkanı Gazi Astsubay Hakan Keser basın açıklaması yaptı. 

Keser açıklamasında şunları söyledi:

Senin başında taş bizim gözümüzde yaş Sen görevini yaptın sıra bizde MEHMEDİM.

Büyük Türk Milleti! Emperyal kıskaca karşı vatanın bütünlüğü ve muhafazası için Suriye'nin İdlib bölgesinde görev yapmakta olan Mehmetçiklerimize karşı 27 Şubat günü ve bugünde menfur ve alçakça saldırılar gerçekleştiriliyor. Görünüşte Katil Esad'ın rejim güçleri yapmıştır; ama biz biliyoruz ki, bu kuklanın efendisi Putin Rusya'sıdır. Başta ABD olmak üzere sözde NATO müttefiklerimizin elbirliği ile Suriye'nin kuzeyinde oluşturdukları terör koridoruna, PKK yuvalarına karşı yürüttüğümüz mücadele sonucunda iyi ilişkiler kurmaya çalıştığımız Rusya, Libya ve İdlib konularında tarafını açıkça seçmiş, husumetini ortaya koymuştur. ABD ve NATO ise timsah gözyaşları dökmektedir. Aziz Türk Milleti! Millî Mücadelemizin 100. Yılında, emperyalist güçlerin coğrafyamıza yönelik böl-parçala-yönet siyasetine karşı Türk Milleti olarak birlik ve beraberlik içinde dik durmaktan başka yolumuz ve çaremiz yoktur. Bugünden itibaren,  bölücü PKK'nin uzantısı dışındaki bütün siyasi partilileri ve Meclisteki gruplarını yekvücut olmaya davet ediyoruz. Gün, iç siyasî çekişmelerle vakit kaybetme günü değildir. Yedi düvele, Türk'ün zor zamanlarda nasıl şahlandığını bir kez daha gösterme günüdür.

Şehitlerimizin hesabının misliyle sorulacağına yürekten inanıyor ve inancımız sonsuzdur. Suriye'de yaşananların yükünü yıllardır çeken milletimizin artık sabrı ve tahammülü kalmamıştır. Sözde medenî dünyanın bugün mültecilere nasıl davrandığını hep beraber
görmekteyiz. Bu davranışın bedelini elbetteki bir gün ödeyeceklerdir.
Sığınmacıların ülkemizde zorla tutulamayacağına dair açıklamanın gereği yerine getirilmiş ve şeytani yüzleri ortaya çıkmıştır. Esad ve hamisi Rusya, PKK ve destekçisi ABD ve AB ülkeleri unutmasınlar ki Türk diz çökmez, boyun eğmez, Türk’e zincir vurulmaz. Türk'e kefen biçilmez.  Kefen biçmeye kalkışanlar o kefeni bir olsun gün kendileri giyecektir. Türklüğün yeniden diriliş mücadelesinde en ön cephede yer alan Türk milleti olarak İstiklâl ve istikbal mücadelesinde devletimizin ve ordumuzun her daim yanındayız. Ant olsun ki Şehitlerimizin uğruna şehadete erdikleri son ülküye, bedeli ne olursa nefesimize kadar, kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Bu ülküye sahip çıkmayana, ay yıldızın gölgesi haram olsun. Şerefli Türk askerine, Muhammed'in ordusuna Selam olsun 

Türk bayrakları ile yürüyen gençler "Vatan Sana Canım Feda" sloganları eşliğinde yürüyüş sona erdi.

Haber: Furkan Göçer

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da Şehitlere Saygı Ve Bahar Kalkanı Harekâtına Destek Yürüyüşü Düzenlendi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0