BAFRA

Bafra'da Öğretmene Sendika Panosundan Akit Haberi İle Büyük Ayıp

 
 4238
Bafra'da Öğretmene Sendika PanosundanAkit Haberi İle Büyük Ayıp - Samsun’un Bafra ilçesinde bir öğretmen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde okul adına okuduğu yazıdan dolayı Akit Gazetesinde ağır eleştiriye uğradı. Eğitim Bir –Sen’li öğretmenler yazıyı okuldaki sendika panosuna asarak öğretmeni kendi okulunda itibarsızlaştırmaya çalıştı. 
Bafra Haber

Samsun’un Bafra ilçesinde bir öğretmen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde okul adına okuduğu yazıdan dolayı Akit Gazetesinde ağır eleştiriye uğradı. Eğitim Bir –Sen’li öğretmenler yazıyı okuldaki sendika panosuna asarak öğretmeni kendi okulunda itibarsızlaştırmaya çalıştı. 

İSLAM DÜŞMANLIĞI OLARAK ALGILANDI

Olay 29 Ekim törenlerinde Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre görevli okul öğretmeni günün önemi ve anlamı üzerine yapmış olduğu konuşmada, Osmanlı Devletinin son zamanlardaki sosyo-ekonomik yapısı üzerine tespitlerde bulundu. Öğretmenin konuşması okuldaki bazı öğretmenler tarafından tepki ile karşılandı ve İslam düşmanlığı olarak algılandı. 

AKİT GAZETESİNDE YAYIMLANDI

Bafra’da yaşanan olay Akit Gazetesine servis edildi. Radikal İslamcı olarak bilinen Akit Gazetesi olayı, “Cumhuriyet Bayramında Osmanlı’ya Kin Kustu” başlığı ile yayımladı. Öğretmeni din ve tarih düşmanı olarak lanse etti. 

HABER EĞİTİM BİR-SEN PANOSUNA ASILDI

Haberin küpürü okuldaki Eğitim Bir-Sen panosuna asıldı. Öğretmenin konuşmasından sonra tepki olarak, 4 Eğitim Bir-Sen’li öğretmenin sendikadan yazılı dilekçe ile istifa ettiği iddia edildi. 

TÜRK EĞİTİM-SEN SAHİP ÇIKTI

Türk Eğitim-Sen Sendikası üyesi öğretmene sendikası sahip çıktı. Türk Eğitim-Sen Bafra Şubesi yazıyı panoya asan Eğitim Bir-Sen üyesi sorumlu öğretmenlerden şikâyetçi olacak.  

İSTİFA YOK!

Bafra Eğitim Bir-Sen Başkanı Hamdi Yıldız, sendikadan istifa olmadığını açıkladı.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra'da Öğretmene Sendika Panosundan Akit Haberi İle Büyük Ayıp içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 51
Yorumcu-94207
12 Aralık 2017
11:24
 • Yorumcu-94207
 • 12 Aralık 2017
 • 11:24

Sen ne diyon değişik

Yorumcu-94547
11 Aralık 2017
10:16
 • Yorumcu-94547
 • 11 Aralık 2017
 • 10:16

Akit gazetesi aslini kaybetmemis ozu osmanli olan ecdatlarimizdan olusmaktadir. artik birakin su islam dusmanligini. suan ki kadroyu begenmediginizi buksdar acik belli etmeyin. halkimız kimin hangi zihniyette oldugunu artik acik ve net biliyor. birakin siyonist kafasini onlarin boyunduruklarina kultur etkisine girkissiniz kendinizi kaynetmissiniz geriye donup bir bakin bu milletimize sizin gibi kafalar neler yasatti. artik dirilis zamani...

Yorumcu-94398
06 Aralık 2017
14:28
 • Yorumcu-94398
 • 06 Aralık 2017
 • 14:28

Akit gazetesini radikal islamcı değil vatana ihanet eden ve atatürk düşmanı bir gazete olarak tanımlasak daha doğru olur görüşündeyim. ayrıca sebebi ne olursa olsun bir öğretmeni itibarsızlaştırmak öğrencilere , öğretmen arkadaşlarına karşı küçük düşürmekte doğru bir davranış değil. keşke bu olaya türk eğitim sen in olduğu kadar eğitim bir sen de karşı çıksaydı bunu yapan üyelerimiz yanlış yaptı biz bu davranışı kınıyoruz diyebilseydi. öğretmenlik mesleğinin ağırlığına onuruna yakışmayan bu davranışı gösteren atatürk düşmanı gazeteyle işbirliği yapan sözde öğretmenleri kınıyorum.

Daha Fazla Yorum