BAFRA GÜNDEM

Bafra’da fırınlar denetlendi

 
 7804
Bafra’da fırınlar denetlendi
 - Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.
IHA

Bafra Belediyesi Zabıta ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Denetimler kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı genelgesine istinaden ekmeklerin ambalajda satılmasına ilişkin uyarılarda bulunuldu. Belli aralıklarla şehir merkezindeki fırınlarda denetimlerini sürdüren Bafra Belediyesi zabıta ekipleri, korona virüsüne karşı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte alınan önlemler ile ilgili olarak bilgilendirmede ve tebligatlarda bulundu.
Söz konusu genelge de şu ifadeler yer aldı: "Piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında tüketicinin doğrudan alması engellenecektir. Ekmek ve ekmek çeşitlerinin aşağıda belirtilen 3 şekilde satışa sunulabilecektir. Hazır ambalajlı olarak, Ambalaj malzemesi içerisinde: Ekmek ve ekmek çeşitleri gıda ile temasa uygun kağıt esaslı veya plastik bir ambalaj malzemesi konularak satışa sunulabilecektir. Ambalaj malzemesi ağız kısmının ürünün rutubetini bırakabilmesi amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır. Ambalaj malzemesine konulmuş ürünler: Bu ürünler sadece bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulacak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak verilecektir."
Genelge de ayrıca; pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda, seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olarak satışı yapılamayacağı belirtildi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
 • BafraHaber Yorum
 • Bafra’da fırınlar denetlendi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
User defaultYorumcu-141238
28 Mart 2020
11:33
 • Yorumcu-141238
 • 28 Mart 2020
 • 11:33

Denetimlerin her zaman ve düzenli olması gerekiyor virüs kapıya dayandığında değil

User defaultYorumcu-125082
25 Mart 2020
17:41
 • Yorumcu-125082
 • 25 Mart 2020
 • 17:41

Bu işi hakkıyla yapan çok az insan var tozdan örümcekten görünmüyor etraf zabıta ya bak bi kimseye ceza yazmamış daha eldven kullanan bile nerdeyse yok allahtan diğer esnaf gibi ekmeğe zam yapmadılar sanki bu millet bafrada misafir hiç bidaha alışveriş yapmaya gelmez herşey aldı başını. gitti uçtu fiyatlar ne bakan var ne dur diyen anlaşılan oki hiç birşeyden akıllanmıyoruz

User defaultYorumcu-141957
25 Mart 2020
08:20
 • Yorumcu-141957
 • 25 Mart 2020
 • 08:20

Bafrada hâlâ tekstiller kapatılmadı birine bişi olsa bunu kim üstlenecek o kadar kişi çalışıyor ve evlerine gidiyorlar akşam tekstil sahipleri para kazansın diye buna göz yumuyorlar acaba kimler başka ne kazancı var .

Daha Fazla Yorum