BAFRA

Bafra’da Engelliler İçin Kpss Kursu

 
 1389
Bafra’da Engelliler İçin Kpss Kursu - Bafra Görme Engelliler Derneği ve Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle 2020 Nisan ayında gerçekleşecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girecek engelli adaylara hazırlık kursu düzenliyor.
Bafra Haber

Bafra Görme Engelliler Derneği ve Bafra Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle 2020 Nisan ayında gerçekleşecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girecek engelli adaylara hazırlık kursu düzenliyor.

07 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan kurs, hafta içi belirlenen günler ve saatte, Bafra Gençlik Merkezinde verilecek. Kursa başvurular 27 Eylül 2019 Cuma günü sona erecek.

Konuyla ilgili olarak Bafra Görme Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Kaplan şunları söyledi: 2014 yılından bu yana iki yılda bir düzenlediğimiz kurs sayesinde 8 üyemiz sınavda başarılı olarak Devlet Memurluğuna atandı. Tabiî ki hedefimiz daha fazla olsun istiyoruz. Temennimiz, Devlet kadrosuna atanamayan hiçbir üyemiz kalmasın yönündedir. 

Kursumuzun başlama gün ve saatini belirlerken, öncelikle kursiyerlerimizin taleplerini aldıktan sonra nihai kararı vereceğiz. Tabi kararımızı verirken; Bafra İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile anlaşmamıza bağlı olduğunu da belirtmek isterim.

Kursumuz, özenle seçilerek belirlenmiş deneyimli öğretmenler tarafından verilecektir. Bu bir çağrıdır. Kendine güvenen, gerçekten sorumluluğunu bilen, üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışan, tecrübeli, en iyi eğitim verebilecek durumda olan, bu işe kendini yatkın hisseden ve bu işin gerçekten hakkını verebileceğini düşünen öğretmenlerimiz; Bafra Halk Eğitim Merkezine, Eylül ayı içerisinde başvurabilirler.

Bizler de Bafra Halk Eğitim Merkezindeki idareci personellerimizle beraber, aralarından en iyi olanı seçip kursumuzda ders vermesini sağlayacağız. Kursumuza başvurular başlamış olup, bütün engel gruplarından olabilir, hiç fark etmez.

Lise, ön lisans, lisans mezunları ve mezun olabilecek durumda olan engelli kardeşlerimizi kursumuza mutlaka bekliyoruz. Kursa katılmak isteyenler, kimlik fotokopisi, yüzde kırk ve üzeri engel durumunu beyan eden engelli sağlık kurulu rapor belgesiyle beraber; ister doğrudan dernek merkezimize gelerek, ister Bafra Halk Eğitim Merkezimize giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. 

Tabi acele edilmesinde fayda vardır. Çünkü belli bir başvuru kontenjanını geçtikten sonra bir daha başvuru alınmayacaktır. Kursumuzla alakalı merak ettiğiniz detaylı bilgi için derneğimizin Facebook sayfasına mesaj atarak veya 0 543 47 40 543 numaralı telefonu arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

Haber: Oktay ZERRİN- Bafra

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da Engelliler İçin Kpss Kursu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0