BAFRA

Bafra’da  “bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Semineri

 
 921
Bafra’da  “bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Semineri - Bafra Otizmle yaşayan Aileler Derneği’nin düzenlediği “Otizm Farkındalık Ayı programı kapsamında  “Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu seminer düzenlendi.
Bafra Haber

Bafra Otizmle yaşayan Aileler Derneği’nin düzenlediği “Otizm Farkındalık Ayı programı kapsamında  “Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu seminer düzenlendi.

Bafra Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa AK parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Mili eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seminerin Açılış Konuşmasını yapan Otizmle Yaşayan Aileler Dernek Başkanı Mahmut Özkök, “ Bafra Otizmle yaşayan Aileler Derneği olarak toplumun dikkatini otizme çekmek ve toplumda otizm farkındalığını artırmak için bu programı düzenledik. Peki, Farkındalık nedir? Farkındalık araştırmak demektir. Farkındalık öğrenmek demektir. Farkındalık anlamak ve anlaşılmak demektir. Bende sizleri otizmi araştırmaya, öğrenmeye ve anlamaya davet ediyorum. Bu aksam burada katılım sağlayarak otizm farkındalığını anlamaya çalışan ve bizlerin yanında olan siz değerli misafirlerimize, bizlere destek olan değerli sponsorlarımıza, yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayarak Bafra halkına verdiği değeri ortaya koyan Sıtkı Arslan hocama teşekkürlerimizi bir borç biliriz. İyi ki farkındasınız ve iyi ki yanımızdasınız diyor saygılar sunuyorum. ”dedi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, cep telefonu ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocuklar ile sağlıklı iletişim kurulamadığını bildirdi.

Anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğine işaret eden Aslanhan, şunları kaydetti:

“Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız. ”dedi.

Program Sonunda konuşmacı  Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’a  Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı plaket takdiminde bulundu.


  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da  “bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Semineri içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0