BAFRA

Bafra’da Bende Varım Presi Öğrencileri Meslek İçin Hazır

 
 2462
Bafra’da Bende Varım PresiÖğrencileri Meslek İçin Hazır - Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde yürütülen “ BEN DE VARIM” projesi ile okullaşıp, liseden mezun olan öğrenciler için Bafra Halk Eğitim Merkezi- Bafra İŞ-KUR tarafından, Samsun'un Bafra ilçesinde ' Servis Elemanı Yardımcılığı Kursu ' başarıyla tamamlandı.
Bafra Haber

Bafra Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde yürütülen “ BEN DE VARIM” projesi ile okullaşıp, liseden mezun olan öğrenciler için Bafra Halk Eğitim Merkezi- Bafra İŞ-KUR tarafından, Samsun'un Bafra ilçesinde ' Servis Elemanı Yardımcılığı Kursu ' başarıyla tamamlandı.

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezini başarıyla tamamlamış 10 öğrenci, 1 Özel Eğitim Öğretmeni ve 1 Yiyecek İçecek alanında uzman öğretmen ile başlayan kurs süreci 7 Ay(720 saat) sürdü. Kursun içeriğinde servis ön hazırlığı, yiyecek ve içecek servisi, hesabın takdimi ve tahsili işlerinde garsona yardımın yanı sıra, Türkçeyi doğru konuşmak ve sosyal hayatta sağlıklı etkili iletişim gibi konular öğretildi. Kurs bitiminde yapılacak olan sınavı geçen öğrenciler Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifikalarını almaya hak kazanarak istihdam edilmelerinin önü açıldı.

#bafra0# Gençlik Merkezinde düzenlenen sertifika töreninde Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hacı Avcı, Bafra RAM Müdürü İlker Karakaya, Bafra Gençlik Merkez Müdürü Fatih Hatipoğlu, Bafra Özel Eğitim Okul Müdürleri Dursun Dündar ile Fatih Tezce Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları Ferhat Kurd ile Özlem Ölmez ve Bafra RAM Müdür Yardımcısı Bilal Akdağ öğrencilere sertifikalarını takdim ettiler.

Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdür Hacı Avcı kapanış konuşmasında: Kursu tamamlayan öğrencilere bundan sonraki mesleki hayatlarında başarılar dileyerek, kursta görev alan öğretmenler Adalet Şanver ve Fatma Koca ile projenin koordinatörlüğünü yapan Bafra RAM Özel Eğitim Öğretmeni Mehtap Bayrakcıya teşekkür etti.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da Bende Varım Presi Öğrencileri Meslek İçin Hazır içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 1
User defaultYorumcu-125379
22 Temmuz 2019
14:59
  • Yorumcu-125379
  • 22 Temmuz 2019
  • 14:59

Bir özel eğitimci olarak bafra ram'ın yaptığı çalışmaları gurur verici buluyorum.