BAFRA GÜNDEM

Bafra’da 5 bin fidan toprakla buluştu

 
 3326
Bafra’da 5 bin fidan toprakla buluştu - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliği çerçevesinde Samsun’un Bafra ilçesinde 5 bin fidan toprakla buluştu.
IHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ve 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikimi etkinliği çerçevesinde Samsun’un Bafra ilçesinde 5 bin fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde Tepecik Mahallesi’nde 7’den 70’e büyük bir katılımla fidanlar toprakla buluşturuldu. Saat 11.11’de başlayan etkinlik büyük ilgi gördü. Bafra İşletme Müdürlüğü tarafından dağıtılan 5 bin adet fidan; Kaymakam Cevdet Türkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca, daire amirleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşlar ve öğrenciler tarafından dikildi. Fidan dikiminin ardından Bafra Belediyesi tarafından katılımcılara pilav dağıtıldı.
Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bu fidanlarımızı hep beraber koruyacağız. Baframızda ve Türkiye genelinde fidanların yetişmesi için hep beraber gayret göstereceğiz” dedi.
Kaymakam Cevdet Ertürkmen de, "Bugün özel bir gün. Tüm Türkiye’de bu aktivite başladı ve hedefimiz 11 milyon ağaç ve ülkemizi bu fidanlarla süslemek” şeklinde konuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur
  • BafraHaber Yorum
  • Bafra’da 5 bin fidan toprakla buluştu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-132858
13 Kasım 2019
13:41
  • Yorumcu-132858
  • 13 Kasım 2019
  • 13:41

Ne güzel herkes seferber olup fidan dikti. ama bu ara belediye başkanı hamit kılıç ile yardımcısı şaban hüryaşar yeğen ve akrabasını belediyede işe aldı. uyuduk vallahi. basında duymadı.

User defaultYorumcu-132610
12 Kasım 2019
21:32
  • Yorumcu-132610
  • 12 Kasım 2019
  • 21:32

Akape geldi geleli kesilmedik orman kalmadı.şimdi de dostlar alış veriş de görsün.