BAFRA

Bafra Cumhuriyet Ortaokulu, Bilim Ve Teknolojinin İzinde

 
 1551
Bafra Cumhuriyet Ortaokulu,Bilim Ve Teknolojinin İzinde - Bafra Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ve BilişimTeknolojileri, Fen Bilimleri, Matematik öğretmenlerinden oluşan bir grup OndokuzmayısÜniversitesine gezi düzenledi.
Bafra Haber

Bafra Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ve BilişimTeknolojileri, Fen Bilimleri, Matematik öğretmenlerinden oluşan bir grup OndokuzmayısÜniversitesine gezi düzenledi.

Planetaryum ziyareti ile başlayan gezide öğrenciler önce, gezegenleri çok yakından incelerken zamanı hızlandırarak güneşin doğuşu ve batışını da deneyimlemenin keyfini yaşadılar.

Merak ve eğlence dolu yaklaşık bir saatin ardından Teknopark Fuaye Alanına giderek önce mühendislerin stand-up havasındaki konferanslarını dinlediler sonra ise fuarda sergilenen yeni moda teknolojileri yakından inceleme şansı buldular.

Cumhuriyet Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Seher Bildik, “Bu gezide henüz algoritma geliştirme aşamasında olan ve yakın zamanda kodlama eğitimine geçecek olan öğrencilerimizin bilim ve teknolojiye ilgi ve meraklarını arttırmayı amaçlamıştık. Kodlama eğitimi alan öğrencilerin problem çözme yeteneği gelişmekte ve öğrenciler yeni şeyler geliştirebildiklerini gördükçe istekleri artmaktadır. Yarınlarda Türk Bilim İnsanlarını göreceğimize yürekten inanıyor ve Bilişim Teknolojileri Eğitimini Cumhuriyet Ortaokulu olarak destekliyoruz.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Cumhuriyet Ortaokulu, Bilim Ve Teknolojinin İzinde içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0