BAFRA

Bafra Çözüm Kolejinden Digital Twins Platformu

 
 1225
Bafra Çözüm Kolejinden Digital Twins Platformu - Bafra Çözüm Koleji covid sürecinin yeni döneminde de öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığının kıstaslarına uygun olarak eğitim vermeye devam ediyor.
Bafra Haber

Bafra Çözüm Koleji covid sürecinin yeni döneminde de öğrencilerine Milli Eğitim Bakanlığının kıstaslarına uygun olarak eğitim vermeye devam ediyor.

Bafra Çözüm Koleji, pandemi sürecindeki yüz yüze eğitim, uzaktan eğitim ve Digital Twins isimli platform hakkında şu açıklamayı yaptı:

Bakanlığımızca belirlenen esaslara göre okulumuz ortaokul birimimizde 5,6 ve 7. Sınıf öğrencilerine; lise birimimizde ise 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine canlı yayınlarla ders anlatımını gerçekleştiriyor. 

Sınava hazırlık grubu öğrencilerimiz okulumuzda yüz yüze eğitim alıyor. Ara sınıf öğrencilerine  ve hazırlık grubu öğrencilerine vermiş olduğumuz bu eğitim Çözüm Okulları öğrencilerine özgü geliştirilen yeni bir online ders anlayışıdır. Bu anlayış uzaktan eğitimi kolaylaştıran, öğrencilere yüz yüze öğrenme ortamı sunan, öğrencinin ister okuldan isterse de evden eğitim sürecini yönettiği bir anlayıştır.

“Digital Twins” olarak paylaşıma açtığımız bu platform eğitimde yenilik ve eşgüdümsellik fikriyle öğrencilerimiz tarafından etkin bir biçimde kullanılmaktadır.

17 Ağustos 2020’den sonra Digital Destek paketini cozumegitim.tv ve K12NET entegrasyonu ile öğrencilerine ulaştıran okulumuz Ankara merkezimizle eşzamnlı giderek tüm öğrenme yollarının digital ikizlerini oluşturdu. 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin sınıflarında işlenen dersleri aynı anda canlı yayın ile o gün okula gelemeyen diğer 8. Ve 12.sınıf öğrencilerine ulaştırdı. Fiziksel olarak okulda işlenmekte olan bu dersleri sadece canlı yayınlamakla kalmayıp aynı zamanda bulut üzerine kaydederek isteyen öğrencilerin daha sonra bu ders kayıtlarına erişimlerini sağlayacak bir online eğitim sistemi de kuruldu.

Çözüm okulları ve Microsoft Education iş birliği ile kurulan sistemde okula gelemeyen öğrenci, kendi fiziksel sınıfının digital ikizine b ağlanarak okulda bulunan arkadaşları ile aynı anda, kendi öğretmenlerinden aynı dersi alabiliyor.

Çözüm Digital Twins tüm öğrenme süreçlerini ulaşılabilir kılan yardımcı araç ve gereçlerin yanında basılı ve digital yayınlarını da barındırıyor. Öğrencilerimiz digital yayınlarımız üzerinden deneme sınavları,ünite sonu tarama sınavları, ödevlendirmeler, soru çözüm videoları gibi destekleyici grupsal etkinlikler yapabiliyor.

İçeriklerimize K12NET ve cozumegitim.tv entegrasyonu ile tek noktadan 7/24 erişim imkanı sağlayabiliyorlar.

Digital Twins platformuyla öğrencilerimiz bireysel rehberlik sistemi,digital tasarım ve beceri atölyelerinde eğitim süreçlerini devam ettirirken haftalık 35 saat olan derslerini de tamamlamış oluyorlar.

Çözüm Okulları’nın oluşturduğu bu portal ile “Her Çocuk Okulda” algısını velilerimize ve sizlere yaymaya çalışıyoruz.

Bafra Çözüm Koleji olarak eğitim ve öğretimin şartlara göre değişip evrilebileceği kanısındayız.Bunun için öngörülen ve gerekli olan alt yapıyı da öğrencilerimize sunmaktan memnunuz.

Bafranın haberi, bafra