BAFRA BELEDİYESİ

Bafra Belediyesinden "Bafra Benim Evim" projesi

 
 650
Bafra Belediyesinden "Bafra Benim Evim" projesi - Bafra Belediyesi’nin başlattığı “Bafra Benim Evim” projesi kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nazmiye Demirel Ortaokulu’nda öğrencilere Bafra Belediyesi’nin temiz bir çevre için bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde hazırladığı Çevre Broşürleri dağıtıldı. Ayrıca kampanya kapsamında okullara Atık Pil Toplama Kutuları Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtıldı. Billboardlar ve sosyal medyada çeşitli görseller ve metinler kullanılarak bilinçlendirmeler yapılıyor.
Bafra Belediyesi

Bafra Belediyesi’nin başlattığı “Bafra Benim Evim” projesi kapsamında yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Nazmiye Demirel Ortaokulu’nda öğrencilere Bafra Belediyesi’nin temiz bir çevre için bilinçlendirme kampanyası çerçevesinde hazırladığı Çevre Broşürleri dağıtıldı. Ayrıca kampanya kapsamında okullara Atık Pil Toplama Kutuları Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtıldı. Billboardlar ve sosyal medyada çeşitli görseller ve metinler kullanılarak bilinçlendirmeler yapılıyor.

Dağıtılan çevre broşürlerine ve atık pil kutularına öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, okul ziyaretleri kapsamında ise Kızılırmak İlkokulu’nu ziyaret ederek, okul müdürü Hasan Elagöz, öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Başkan Şahin ziyaretinde karanfil dağıttı. 

ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “2017 yılında planladığımız 12 projeyi hayata geçirdik. Sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere önem verdik. Öğrencilerimizi sinema ve tiyatrolar ile buluşturduk. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında çalışmalar yaptık. Hemşerilerimi ziyaret etmeye onlarla beraber olmaya devam ediyoruz. Bafra Belediyesi olarak cumhuriyet meydanımızı yeniledik. Belediye caddesi ve tekel caddemizde baskı beton yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yaptık. Bu çalışmalarımız devam ediyor.” 

TEMİZ ÇEVRE SAĞLIKTIR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı. ”Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. ‘Bafra Benim Evim’ çalışmamızı önceki yıllarda yapmıştık. Bu çalışma ile çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Temiz çevre insanların kendisine ve yaşadıkları yerlere gösterecekleri özenle gerçekleşmektedir. Biz temizliğe önem veren bir milletiz. Bu bizim avantajımızdır. Böyle bir çalışma ile toplumsal duyarlılık daha da artacak, bu kültürümüzü gelecek nesillere de aktarımı sağlanmış olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki; doğal çevrenin temiz olması insan sağlığının korunmasında etkilidir. İnsan sağlığı çevrenin temiz olmasında oldukça etkilenir. Çevre temizliği insanların hayatını kolaylaştırır. Hem kendimizin temiz bir çevrede yaşaması için hem de gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak için hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu amaçla başlattığımız çalışmalar hemşerilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından takdirle karşılanmış ve destek vermektedirler. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber Bafra Belediyesi tarafından üretilmiştir. Tanıtım içerebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Belediyesinden "Bafra Benim Evim" projesi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
Yorumcu-97042
11 Mart 2018
21:33
  • Yorumcu-97042
  • 11 Mart 2018
  • 21:33

Belediye her yil bu isleri yapiyor. her yil secim mi oldu. guzel olani takdir etmek erdemdir.erdemlik ise insanlıgin vasfidir.

Yorumcu-97041
10 Mart 2018
09:42
  • Yorumcu-97041
  • 10 Mart 2018
  • 09:42

Bu projelerin seçim yatırımı olduğunu sokaktaki çocuk bile bilir..saçma sapan projelerle uğraşacağınıza bafranın geleceği ile ilgili projeler geliştirin.