BAFRA BELEDİYESİ

Bafra Belediyesi Hızır Gibi Yetişti

 
 2544
Bafra Belediyesi Hızır Gibi Yetişti - Bafra Belediyesi ve Belediye Başkanı Zihni Şahin’in Sosyal Belediyecilik alanında ki çalışmaları takdir toplamaya devam ediyor. Bu alanda ‘Hızır gibi yetişti’ denilecek bazı yeni çalışmalar da yapılan açıklama ile paylaşıldı.
Bafra Haber

Bafra Belediyesi ve Belediye Başkanı Zihni Şahin’in Sosyal Belediyecilik alanında ki çalışmaları takdir toplamaya devam ediyor. Bu alanda ‘Hızır gibi yetişti’ denilecek bazı yeni çalışmalar da yapılan açıklama ile paylaşıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in talimatları ile Bafra’nın 4’ü merkezde ve 12’si yeni mahallelerinde olmak üzere toplam 16 mahallesinde evi yanan ve imkânsızlıklar nedeniyle bakım ve tamirata ihtiyaç duyulan, fakat ailelerin yapamadıkları toplam 12 ailenin evi tamamen yapıldı.  

Ayrıca 4 cami lojmanının, 1 okul, 1 sağlık ocağı ve 1 gasil hanenin bakım ve onarımları gerçekleştirildi. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, konu hakkında şunları söyledi: “Belediyelerin önemli görevleri arasında toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı yapmak ve destek vermek te bulunmaktadır.

Biz bu anlamda sosyal belediyeciliğe büyük önem verdik. Fakat bunu göz önünde yapmadık. Ailelerimizi rencide etmedik. Zaman zaman bilgi olarak kamuoyu ile paylaştık. Bu şekilde sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın yaygınlaşmasına katkı yapmak arzusu içinde olduk.

Gerçekten çok ciddi olarak mağdur ve yardıma ihtiyaç olan ailelerimiz var. Ben bu ailelerimizi zaman zaman ziyaret ediyorum. Bu ailelerimiz arasında evi yanan insanlarımız oldu. Çocuklarıyla beraber oturulması mümkün olmayan önemli bakım ve tadilata ihtiyaç duyulan evleri gördük. Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız da bizleri bilgilendirdi. Tadilata ihtiyacı olan okul, cami, sağlık ocağı ve lojmanlar vardı. Bu konularda duyarlı davrandık. Yardımcı olduk. Ama ailelerimizi kamuoyu ile paylaşmadık. Hemşerilerime bilgi olarak vermek istedim. Bu kapsamda 18 adet yapıyı, ya yeniden yaptık ya da büyük tadilatlar yaparak kullanılır hale getirdik. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, sosyal belediyecilik alanında yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler vererek açıklamalarını şöyle tamamladı: “Ayrıca zor durumda olan ailelerimize kuru gıda yardımı yapıyoruz. Kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak ve yemeğini yapmak için fiziki şartlara sahip olmayan 300 ailemize her gün aşevimizden yemek yardımı yapıyoruz. Yemekleri kendi aracımız ile ailelerimizin evlerine teslim ediyoruz. Her Ramazan ayında ve her gün aşevimizden 5.000 kişilik iftar ve sahur yemeğini ihtiyaç sahibi mağdur ailelerimize verdik. Öğrenci evlatlarımıza üniforma ve kırtasiye yardımlarını düzenli olarak her eğitim yılında yaptık. Asker ailelerimize yardımlarımız oluyor. Elbise yardımları, kömür ve eşya yardımları yaptık.  Bu konularda ilgili bir müdürlüğümüz var ve çok duyarlı bir şekilde çalışıyor. Bizim için esas olan insanlarımıza bir nebze olsun yardımcı olmak. Acılarını paylaşmak. Dertleri ile dertlenmektir. Biz öncelikle bunu yaptık. Fakat en azından yapılanlar ile sosyal belediyecilik anlayışımızın ve yardımların muhteviyatının bilinmesini arzu ederek halkımızla paylaşıyorum.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Belediyesi Hızır Gibi Yetişti içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 9
Yorumcu-94516
08 Aralık 2017
21:23
 • Yorumcu-94516
 • 08 Aralık 2017
 • 21:23

Hizir bey diye alay eden yalandan eksik numara veren zevat senin hic evin yandi mi. senin vicdan meselen var.

Yorumcu-94504
08 Aralık 2017
15:50
 • Yorumcu-94504
 • 08 Aralık 2017
 • 15:50

Daha çok yardım a muhtaç insanlar var

Yorumcu-94352
08 Aralık 2017
09:38
 • Yorumcu-94352
 • 08 Aralık 2017
 • 09:38

Hızır bey nerelerdesin sen neredegezersin bilsem seni alırgiderim bakneler görürsün evinde ekegi olmayanları gör hızır hızırmısın hınzırmı sın gel bak ne gösterecem sana insansaniçin sızlar hızırsan yarım edersin hinzırsan gülergeçersin 0525155811 7/24 açık ara bak sana nelerderim neler

Daha Fazla Yorum