BAFRA

Bafra Belediyesi Barınağına Sabah Girebildiler

 
 7232
Bafra Belediyesi Barınağına Sabah Girebildiler - Bafra Belediyesi Hayvan Barınağında hayvan ölümleri ihbarı üzerine Bafra’ya gelip, akşam olduğu ileri sürülerek barınağa alınmayan hayvan hakları sivil toplum yetkilileri barınak önünde çadır kurup sabaha kadar nöbet tuttular. 
Bafra Haber

Bafra Belediyesi Hayvan Barınağında hayvan ölümleri ihbarı üzerine Bafra’ya gelip, akşam olduğu ileri sürülerek barınağa alınmayan hayvan hakları sivil toplum yetkilileri barınak önünde çadır kurup sabaha kadar nöbet tuttular. 

Dün, Bafra Belediyesi Barınağında inceleme yapmak üzere Bafra’ya gelen HayKonfed (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, Karadeniz Hayvan Hakları Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç Karadeniz, Yerel Hayvan Koruma temsilcisi Emel Bülbül ve gönüllü hayvan korumacı Haydar Aksu, Bafra Belediyesi Başkanı Hamit Kılıç’ın talimatı ile barınağa alınmadı. 

Geceyi barınakta geçiren sivil toplum yetkilileri sabahın erken saatlerinde kalkıp barınak etrafında inceleme yaptı. Kazılı hayvan mezarlarının olduğu alanda yeni gömülmüş hayvan ölüsü izlerine rastlandı. 

Barınak yetkilileri, hayvanların gömülü olduğu bölüme geçen iki kadını giriş yerini araç ile kapatarak dışarı çıkmalarına engel oldu. Yaklaşık 3 saat hafif yağmur altında bu bölümde tutulan kadınlar Samsun Vali Yardımcısının talimatı ile alandan dışarı çıkartıldı. 

Bütün bu gelişmeler hayvan korumacılar tarafından anbean videoya kaydedildi. 

Haykonfed Başkan yardımcısı Haydar Özkan, tüm bu yaşananlar hakkında şunları söyledi: 

Haykonfed (Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu) Başkan yardımcısı Haydar Özkan, “Konfederasyonumuza gelen ihbarı değerlendirmek neticesinde aksam saat 17.00’da Konfederasyon temsilcilerimizle, Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı ile Bafra Temsilcimiz ve gönüllü arkadaşlarımız ile buraya geldik. 

Saat 17.00 olduğu için Bafra Belediye Başkanı buraya girişimize müsaade vermedi. Bize gelen ihbar ise burada çok fazla hayvan ölüsünün olduğu yönündeydi. Bafra Belediye Başkanı müsaade etmeyince bizler Doğa Koruma ve Milli Parkları bilgilendirdik arkadaşlar sağ olsunlar geldiler. 

Daha sonra Jandarma Kolluk kuvvetinden destek istedik onlar da geldiler. Fakat ne hikmettir ki kapı açılmadı. O kadar girişime giren kamu yetkilisi vardı ki, atanmışların seçilmişlere gücü yetip bu kapı açtırılmadı. 

Sayın Cumhurbaşkanımıza parantez içerisinde bir istirhamda bulunuyorum ve cümlemi tekrarlıyorum. Devleti temsil eden Atanmışların Seçilmişlere kapıyı açtırmaya gücü yetmedi. Bu bizim Devletimizin zafiyetidir. Alınmadığımız için bekledik. Bu esnada bizim buraya girişimize müsaade etmeyen Belediye Başkanı, gün içerisinde mesaisini tamamlamış olan barınak görevlisi personelinin barınağa araçlarla girmesini sağladı. Bunlar barınağın kamera kayıtlarında mevcuttur. Personel burada gece boyunca çalışma yaptılar. Bu yapılan çalışma esnasında biz ölü olan hayvanların alındığını düşünüyoruz. Çünkü bu çalışma esnasında barınaktaki elektrikler açılmadı. Sabaha karşı hava aydınlanınca bizler hayvan mezarlığı olan bölüme geçtik. Orada daha kanları toprağın üzerine sızmış yeni kazılıp toprakla yeni örtülmüş hayvan ölüleri hayvan mezarları gördük. 

İKİ GÖNÜLLÜ REHİN ALINDI

Bizler hayvan barınağının arka tarafına geçtiğimizde iki bayan arkadaşımız bizler burayı tespit ettiğimiz için Belediye görevlileri kızarak iki bayan arkadaşımızı hemen şurada etrafı tel örgü ortada herhangi bir kapı yok ve hiçbir kapı olamadığı gibi, hiçbir yasal uyaranın da olmadığı geçişi geçtiğimiz için, bizden sanki hırs alırlarmış gibisine arkadaşlarımızı orada esir ettiler kilitlediler. Minibüs ile o geçiş alanını kapattılar, arkadaşlarımızı orada rehin aldılar. Vali yardımcımıza ulaşmamız neticesinde minibüsü oradan aldılar arkadaşlarımız oradan çıktı. Bunların yasal takibini bizler yapacağız. İki bayan arkadaşımızı orada yağmur altında 3 saat kilitliyorsunuz. Bu bir insanlık suçudur. 

Haydar Özkan son olarak, “Bizim burada çalışan hiçbir arkadaşımızla sorunumuz alıp veremediğimiz yoktur. Emir kuludur. Evlerine nafakalarını götürüyorlar. O insanlar bile 8 saat çalışmaları gerekirken haydi mesai yaptın diyelim 2 saat ama onun ötesinde bu insanları çalıştıramazsınız. Şu an bu insanlar 27 saattir burada. Burada çalışma kanunları tamamen ihlal edildi. Bunun hakkında da suç duyurusu bulunacağız.” dedi. 

Heyet Daha Sonra Bafra Hayvan Barınağından ayrılarak Suç durusunda bulunmaz Üzere Bafra Adliyesine geçti. 

<>

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Belediyesi Barınağına Sabah Girebildiler içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 59
User defaultYorumcu-106376
17 Eylül 2018
23:09
 • Yorumcu-106376
 • 17 Eylül 2018
 • 23:09

Böyle rezalet görmedim hiç kimse o masum hayvanlara eziyet edemez, sorumluların hepsi yargılanmalıdır.

User defaultYorumcu-106338
17 Eylül 2018
16:24
 • Yorumcu-106338
 • 17 Eylül 2018
 • 16:24

Bence o kopegı kameraya alırken efek vermışler arkasdakı adamın yanında da cıkıyor o kan rengı gıbı gozuken efek oynamıslar vıdeo ıle

User defaultYorumcu-105627
17 Eylül 2018
03:53
 • Yorumcu-105627
 • 17 Eylül 2018
 • 03:53

Artık bafra belediyesi işlemez hale getirilmiştir. asfaltlara yama yaparak, kaldırın taşlarını boyayarak seçim kazanacağını zannedenleri sandığa gömeceğiz o kadar . haaa bu arada 32 li tuvalet kağıdı 70 lira çay 25 lira ... başkanlık nasıl ?? eğlenıyor musunuz???

Daha Fazla Yorum