BAFRA

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Şimdi De W.a.t.e.r Projesi İle Avrupa Yollarında

 
 1248
Bafra Atatürk Anadolu Lisesi ŞimdiDe W.a.t.e.r Projesi İle Avrupa Yollarında - Bafra Atatürk Anadolu Lisesinin Çevre ve Su konularını içeren AB Projesi hibe almaya hak kazandı. 
Bafra Haber

Bafra Atatürk Anadolu Lisesinin Çevre ve Su konularını içeren AB Projesi hibe almaya hak kazandı. 

Yeni eğitim-öğretim yılına da başarılı bir şekilde giriş yapan Bafra Atatürk Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Erasmus + proje çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bafra’nın köklü okulu Avrupa Birliği Başkanlığı Ulusal Ajansının katkılarıyla Erasmus + KA229 projeleri için 2018-2020 yılları süresince hibe alacak. 

Proje hakkında bilgi veren İngilizce Öğretmeni Olcay Parlak, “Okulumuz tarafından hazırlanan doğayı koruyacak ve çevre bilincini geliştirecek yeni metotlarla ilgili projemiz, 1 Eylül 2018 tarihinden itibaren AB Başkanlığı Ulusal Ajansının katkılarıyla başladı. 24 aylık proje süresi boyunca yapılacak uluslararası ziyaretlere okuldan 30 öğrencinin katılmasına karar verildi. Diğer paydaş ülke okulları İtalya, Portekiz, Letonya ve Yunanistan.

Projenin içeriği ile ilgili bilgi veren, Parlak, “W.A.T.E.R. = World’s Attitude to the Treasure-Environment and Responsibility,"(Su: Hayatın Kaynağına Karşı İnsanlığın Tutumu) adlı proje ile suyun bilim, sağlık, sanat, spor, tarih, edebiyat, doğa ve günlük hayatımızla olan ilişkisi üzerine eğitim, seminer ve çeşitli interaktif etkinlikler yapılacak. W.A.T.E.R projesi öğretmen ve öğrencilerin bilgi ve becerilerini paylaşabileceği çok uluslu bir proje olacak.” şeklinde konuştu.

Bu çalışmalar doğrultusunda diğer ülke ortak koordinatör öğretmenlerinin de katılacağı ilk koordinasyon toplantısı, 31 Ekim-4 Kasım 2018 tarihlerinde Bafra Atatürk Anadolu Lisesinde gerçekleşecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Şimdi De W.a.t.e.r Projesi İle Avrupa Yollarında içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 5
Favicon
Yorumcu-105870

Cengiz rifat ve ayse biz olsak okula almazdiniz o sac sakallarla

Favicon
Yorumcu-105800

Yaw he he. sallapati projelerle 3. sınıf avrupa ülkelerine gideceksin de nolcak?

Cevap
Yorumcu-99005

Evet bizim gibi bir "süpergüç" için gerçekten utanç verici bir durum ! hem avrupa bizi gıskaniii :)))

Favicon
Yorumcu-105228

Aşkın gencel disiplıin başari kalite .....

Cevap
Yorumcu-99005

Olcay parlak ?

Daha Fazla Yorum