BAFRA

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi 2 Yeni Proje İle Yeniden Ab Yollarında

 
 3380
Bafra Atatürk Anadolu Lisesi 2Yeni Proje İle Yeniden Ab Yollarında - Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Erasmusprojelerinde hız kesmiyor.
Bafra Haber

Bafra Atatürk Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Erasmusprojelerinde hız kesmiyor.

Erasmus projeleri denince akla gelen Bafra’nın köklü okulu Bafra Atatürk Anadolu Lisesi, gelecek eğitim-öğretim yılına da hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Projeleri hakkında bilgi veren İngilizce öğretmeni Olcay Parlak, “Bir önceki eğitim-öğretim yılında, Avrupa Birliği Erasmus K1 ve K2 projelerinde bölgemizi yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerde, uluslararası paylaşımcılar ve 30 öğrencisi ile birlikte başarılı bir şekilde temsil ettik.” dedi.

Ülkenin tanıtımı ve kültürel zenginliklerin dünyaya aktarılması, doğayı koruyacak ve çevre bilincini geliştirecek yeni metotlarla ilgili 2 yeni uluslararası proje hazırladıklarını belirten Olcay Parlak, projeyi Eylül 2018 tarihinden itibaren AB Bakanlığı Ulusal Ajansının katkılarıyla uygulamaya koymayı planladıklarını söyledi.

24 aylık proje süresi boyunca yapılacak uluslararası ziyaretlere Bafra Atatürk Anadolu Lisesinden 50 öğrenci katılacak. Projenin diğer paydaş ülke okulları ise Finlandiya, İtalya, Portekiz, Hollanda, Letonya, Yunanistan ve Polonya.

Projelerinin içeriği ile ilgili bilgi veren Olcay Parlak şunları söyledi:

İlk proje, “W.A.T.E.R”, World’s Attitude to the Treasure-Environment and Responsibility (Su: Hayatın Kaynağına Karşı İnsanlığın Tutumu) adlı proje ile suyun bilim, sağlık, sanat, spor, tarih, edebiyat, doğa ve günlük hayatımızla olan ilişkisi üzerine eğitim, seminer ve çeşitli interaktif etkinlikler yapılacak. W.A.T.E.R projesi öğretmen ve öğrencilerin bilgi ve becerilerini paylaşabileceği çok uluslu bir proje olacak

İkinci proje çalışmaları “Schools of Europe for Euphoria” (Mutlu Avrupa Okulları) adlı projeyle temel hedefin Avrupa kıtasındaki kültürel zenginliği ve çeşitliliği sergilemek, ülkelerarası etkileşimi yüksek kaliteye çıkarmak. Proje, öğretmen ve öğrencilerin yanında yöre halkının da katılımıyla sağlanacak. Bu proje ile kültürel girişimcilik konusunda konferans ve seminer etkinliklerinin yanında öğrenci ve öğretmenlerin dijital becerilerinin geliştirilmesine yardımcı bir dizi eğitimde verilecek.

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Atatürk Anadolu Lisesi 2 Yeni Proje İle Yeniden Ab Yollarında içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-93823
12 Haziran 2018
01:13
  • Yorumcu-93823
  • 12 Haziran 2018
  • 01:13

Gitmişken finlandiya nın eğitim sistemini incelesinler,baksınlar; papaz eriğini imam eriğine çevirme hususunda feyz alsınlar.

User defaultYorumcu-99005
11 Haziran 2018
15:38
  • Yorumcu-99005
  • 11 Haziran 2018
  • 15:38

Proje okulu böyle olur ! sözle değil, çalışmakla ve emekle olur. tebrikler atatürk anadolu lisesi.