BAFRA

Bafra Anadolu Lisesinin Kuruluşunun 30. Yılı Görkemli Törenle Kutlandı

 
 2517
Bafra Haber

Bafra'da 1989 yılında kurulan Bafra Anadolu Lisesi'nin 30. kuruluş yıl dönümü festival havasında kutlandı.

Kuruluşunun 30. Yılını Kutlayan Bafra Anadolu Lisesi mezunları, erken saatlerde Bafra Anadolu Lisesi bahçesinde toplanmaya başladılar. 

Eşleri ve çocukları ile kutlamaya gelen mezunlar, üzerilerinde kutlamalar için özel yapılmış 30. yıl tişörtü ve Atatürk imzalı tişörtler, ellerinde mezun oldukları yıla ait dövizlerle hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Birbirleri ile hasret gideren mezunlar, bando eşliğinde, ellerinde Türk Bayrakları ile marşlar söyleyerek okul bahçesinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

Cumhuriyet Meydanında Anadolu Lisesi ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği adına Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından etkinlik Belediye kültür merkezinde devam etti. 

Kültür Merkezindeki etkinlikte Bafra Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Banu Karagöz Tokalak bir hoşgeldin konuşması yaptı. Tokalak konuşmasında, “Katılımlarınız için, coşkunuz için hepinize öncelikle teşekkür ediyorum. Öncelikle Mili eğitim Müdürüm, Okul Müdürüm, çok değerli uzaktan yakından gelen değerli öğretmenlerim, kıymetli öğrenci kardeşlerim, mezunlarımız ve aileleri hepiniz hoş geldiniz. 

Okulumuzun 30.yıl coşkusu gerçekten sayenizde istediğimizden daha da öte çok güzel gidiyor. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkede bütün ümitlerin tükendiği zamanda Türk Milleti esaret altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eder diyerek başlattığı ulusal mücadelemizin 100. Yıl coşkusunu tüm varlığımızla hissederek yaşıyoruz. Bunun için tüm gazilerimize, Şehitlerimize minnet duyuyoruz. Bir ülkenin temel yapı taşlarından olan eğitime bugün birlik ve beraberliğimizle bir meşale bizde yakabilirsen ne mutlu bize. Bugün de bizleri yalnız bırakmayarak yapmış olduğunuz katılımdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Kültür Merkezindeki etkinlikte, 30. Yıl kutlamalarına katılamayan mezunların gönderdikleri kutlama videoları slayt olarak gösterildi. 

2016 yılı mezunu Asena Melih, Kürşat Güler, Murat Yüksel, Çağla Aydın'dan oluşan Grup 16, müzikleri ile mezunlara eğlenceli dakikalar geçirtti. 

Programda konuşan Bafra Anadolu Lisesi Müdürü Yıldıray Baş, “Öncelikle düzenlemiş olduğumuz 30 Yıl etkinliğine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Buradan ayrıca emektar öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Okulumuz 1989 tarihinden bugüne 20. Dönem mezunlarını verecektir. 

Ulusal kalkınma için eğitim okulumuzun birinci önceliği olmuştur. Okulumuz bugüne kadar Tıp Fakültesine 275, Diş Hekimliğine 86, Eczacılık Fakültesi 75, Fizik Tedavi 110, Sağlık Bilimleri Hemşirelik 200, Hukuk Fakültesi 187, Psikolojik PDR 50, Mimarlık Mühendislik 600, Fen ve Edebiyat Fakültesi 650, İşletme İktisat Maliye 700 ve diğer meslek grupları ile 3 Bin 418 mezunu bu gibi fakültelere yerleşmiştir. 

Okulumuz birinciliklerle kalitesini ispat etmiş her zaman tercih edilen bir eğitim kurumu olmuştur. Bafra Anadolu Lisesi vermiş olduğu mezunları ile sadece ülkemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında değil dünya ülkelerinde de yerini almıştır. Bu başarıların devamını temenni eder emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

30. yıl etkinlikleri Bafra Anadolu Lisesinde görev yapmış Öğretmenlere plaket verilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. 

Bafra Anadolu Lisesinin 30. Yıl kutlamasına Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu da katıldı. 


GALERİLER:
Okul Önü toplanma ve hatıra fotoğraf çekinme

Bafra Anadolu Lisesinin Kuruluşunun 30. Yılı Görkemli Törenle Kutlandı

30. YIL YÜRÜYÜŞÜ

Bafra Anadolu Lisesinin Kuruluşunun 30. Yılı Görkemli Törenle Kutlandı


KÜLTÜR MERKEZİNDEKİ ETKİNLİKLER

Bafra Anadolu Lisesinin Kuruluşunun 30. Yılı Görkemli Törenle Kutlandı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Anadolu Lisesinin Kuruluşunun 30. Yılı Görkemli Törenle Kutlandı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0