BAFRA

Bafra Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hatları yeraltına alındı

 
 3732
Bafra Alaçam Caddesi’nde elektrikdağıtım hatları yeraltına alındı - Samsun’un Bafra ilçesi Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hatları yeraltına alındı.
IHA

Samsun’un Bafra ilçesi Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hatları yeraltına alındı.

YEDAŞ, 40 bin km2 alanda elektrik dağıtım şebekesini güçlendirmek ve akıllı şebeke sistemleriyle entegre etmek için faaliyetlerini sürdürüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile sinerji içerisinde yürüttüğü çalışma sonucu Bafra Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hattını yeraltına aldı.
2011 yılında gerçekleşen özelleştirme ile birlikte 1970’lerde tesis edilmiş elektrik dağıtım şebekesinin yönetimini devralan YEDAŞ, tüketicilere sürekli ve kaliteli elektrik sunmak için geliştirmeler yapıyor. Çeşitli sebeplerle yıpranan şebeke unsurlarını, bakım onarım çalışmaları ile yenileyen YEDAŞ teknolojinin gelişmesiyle artan elektrik talebini, karşılamak için de yeni tesisler inşa etmekle birlikte güç artırımları yapıyor. Akıllı şebeke uygulamaları ile kesinti ve arızaların nedenini analiz eden YEDAŞ, hava koşullarının dağıtım şebekesini etkilediği bölgeleri, alt yapı açısından değerlendirerek uygun alanlarda yeraltı enerji nakil hattı tesis ediyor.

Alaçam Caddesi artık daha konforlu ve estetik bir görüntüye sahip
Samsun Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapan YEDAŞ, Bafra ilçesinde Alaçam, Elmas, Yıldız ve Fişekçi Sokaklarda havai hatları yeraltına aldı. Aynı zamanda bölgeye enerji dağıtımı sağlayan trafolarda, gelecekte meydana gelebilecek kapasite artışı talebini karşılayacak şekilde yük dengelemesi yaptı. Ekipler, 20 gün boyunca iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun şekilde, çevreye büyük özen göstererek çalıştı. Projenin tamamlanması ile birlikte cadde, hem engelli vatandaşlar için daha konforlu hale geldi hem de estetik bir görüntüye kavuştu.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra Alaçam Caddesi’nde elektrik dağıtım hatları yeraltına alındı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 3
User defaultYorumcu-116395
11 Şubat 2019
15:50
 • Yorumcu-116395
 • 11 Şubat 2019
 • 15:50

Alaçam caddesine birtek akbankın önüne engelli park yeri konulmuş. oda sağlamlardan fırsat bulabilirsek park yapabiliyoruz. o cadde üzerinde caddenin sonuna doğru en az bir tane daha engelli park yeri lazım. ikincisi tekel caddesi tüm kurumlar maliye bankalar işyerleri orada ama dolmuşa esnafa park yeri var engelliye yok. bir tane engelli parkı yok. koskoca cadde üzerinde en az 3 yer olması lazım. engelliye verilen değer hizmet buradan belli. önce yolları daralt sonra da park yeri verme. bir işimiz olsa yanımızda yedek insan bulunduruyoruz arabayı götürecek işimiz bitince bizi almaya gelecek. hadi belediye başkanı bunu takip edemedi diyelim o yolu yapan mimar mühendis kimse artık hiç mi düşünememiş bunu acaba çok merak ediyorum.

User defaultYorumcu-116022
08 Şubat 2019
20:53
 • Yorumcu-116022
 • 08 Şubat 2019
 • 20:53

Hep seçim yatırımları ama bu defa oy yok size

User defaultYorumcu-116287
08 Şubat 2019
15:00
 • Yorumcu-116287
 • 08 Şubat 2019
 • 15:00

Hazır başlamışken binaların ön yüzlerinide yenileyelim ortak bir karakter kazandıralım..o caddede işyeri olanlar ve belediye bu işi birlikte yapabilir...alaçam cad. beşyol buralar bafranın can damarlarındandır..mesela tam beşyol kavşağına sanatsal bir yapı, heykel veya saat kulesi vb yapılabilir..küçük estetik dokunuşlar şehre güzellik katar..aynı düşüncem yeni kent meydanı içinde geçerli..hem yeni meydanın ilk proje halinden çok eksikleri var..yapılan eserlerin uzun soluklu olması temennisiyle..