BAFRA

Bafra AGD'de "Yaz Bizimle Bir Başka Güzeldir" Etkinlikleri Başladı

 
 954
Bafra AGD'de "Yaz BizimleBir Başka Güzeldir" Etkinlikleri Başladı - Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) tüm Türkiye’de olduğu gibi Bafra’da da okulların kapanması ile birlikte "Yaz Bizimle Bir Başka Güzeldir" sloganıyla başlattığı YAZ ETKİNLİĞİ 25 Haziran- 3 Ağustos arasında gerçekleştirilecektir.
Bafra Haber

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) tüm Türkiye’de olduğu gibi Bafra’da da okulların kapanması ile birlikte "Yaz Bizimle Bir Başka Güzeldir" sloganıyla başlattığı YAZ ETKİNLİĞİ 25 Haziran- 3 Ağustos arasında gerçekleştirilecektir.

Bafra Anadolu Geçlik Derneği tarafından düzenlenen ‘’Yaz kur’an Kursu’’nda öncelikle ahlaki ve manevi eğitimler verilerek yüzme, gezi, piknik, halı saha maçları ve satranç oyunlarıyla sosyal ve kültürel faaliyetlerin de gerçekleştirileceğini belirten Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Muharrem Şengül: "Öğrencilerimiz etkinliklerle hem tatil yapacaklar hem de Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler eğitimi alacaklardır." dedi.

Etkinlikler kapsamında Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma, ezan okuma, siyer, Peygamberler tarihi ve temel dini bilgilerle ilgili sınav ve yarışmalar düzenleneceğini de kaydeden Şengül, 6 hafta sürecek etkinliklerimiz için tüm velilerimizi çocuklarını programımıza kayıt etmeleri için davete diyoruz" şeklinde konuştu.

Muharrem Şengül sözlerine şöyle devam etti: “Kur’an öğrenmek isteyen gençlerimizi kurslarımıza bekliyoruz. Buradaki amacımız küçük yaşlarda öğrencilerimize Kur'an sevdasını aşılamak. Biz burada her şeyi Allah'ın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Eğitimlerimiz hafta içi sabah 9.00'da başlayan kursumuz 12.30'a kadar devam edecek ve her gün farklı bir etkinlikle (yüzme, piknik, satranç, halı saha maçları) programımız devam edecektir. Bu programımızda görev alan Kadir Kaplan, Muharrem Vatandaş Hocalarımıza; Muhammet Taşgın ve Ömer Faruk Ak  kardeşlerimize de gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.’’


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra AGD'de "Yaz Bizimle Bir Başka Güzeldir" Etkinlikleri Başladı haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 3
Favicon
Yorumcu-101999

Gençlerin etkinliklere katılması hem kendilerini hem de başkalarını gelecek hayata iyi hazırlamaktır. bu bağlamda muhammet taşkın ve torunum ömer faruk ak iyi ve hayırlı iş yapmaktalar. kendilerini kutlarım.

Favicon
Yorumcu-101989

Hepinizi bekleriz çok faydalı bir etkinlik bafra agd'ye teşekkür ediyoruz.

Favicon
Yorumcu-101983

bu milletin evlatlarına değerli vakitlerinizi ayırarak bir şeyler vermeye çalışmanızdan dolayı allah razı olsun.